kolessa-lyatoshynskyi

Символічна подія для світу високого мистецтва! 26 січня о 19:00 два велети української музики ХХ століття постануть в одній програмі: драматичний та ефектний симфоніст, фундатор українського модернізму Борис Лятошинський і елегантний, колоритний шанувальник фольклору, засновник української диригентської школи Микола Колесса

Як видатний музикант, Колесса проявив себе не лише в композиторстві. Митець постійно виступав і як диригент: сучасники запам’ятали його талановиті інтерпретації музики різних стилів і жанрів. Микола Філаретович був одним із засновників симфонічного оркестру Львівської філармонії, а також диригентом Львівського театру опери та балету, працював художнім керівником і диригентом хорової капели «Трембіта».

Цього вечора його музика повернеться у рідний зал і стане окрасою симфонічної програми від Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Володимира Сивохіпа.

Про композитора ділиться спогадами Юрій Бішко, скрипаль оркестру:

«На першому курсі я був учасником симфонічного оркестру консерваторії, це в нас була обов’язкова дисципліна, ми грали зі студентами, а Микола Філаретович мав своїх студентів і показував, як потрібно диригувати. То було незабутньо, як він вибігав на пульт. Родзинкою його диригування були дві симфонії – симфонія Дворжака “З Нового світу” і Третя симфонія Бетховена.

Микола Філаретович прожив понад 100 років, тобто все XX століття. Він мав про що згадати і мав про що говорити.

Коли я вже був у складі симфонічного оркестру філармонії, пам’ятаю, як Колесса диригував свою Другу симфонію – він уже старенький був. Це був, напевно, 1985–1986 рік, а він мав проблеми з руками.

Але дуже весело й цікаво було за ним спостерігати. Він картини такі малював у тій симфонії… Незабутню картину я пам’ятаю про скерцо третьої частини. Там є така собі гумористична сценка: “Я собі так то малював, що гуцул зайшов собі в корчму, трошки випив і хотів потанцювати, але забагато випив і впав, і не може встати – і раз впав, і другий раз впав, і третій… Ото така картина, я б хотів, аби ви то все показали в оркестрі, відзначили як це може бути…”».

За інформацією пресрелізу