7 лютого у Національній філармонії України Кирило Карабиць, Національний камерний ансамбль «Київські солісти» та піаніст Міхаель Ріше представлять програму німецької барокової музики
Імпреза здійснюється за підтримки Гете Інституту в Україні і приурочена до 250-х роковин смерті Ґеорґа Філіпа Телемана (1681 — 1767) – видатного композитора, котрий вважається одним із найплідніших в історії музики. Йому належить близько 3000 (!) творів, перші з яких з’явилися, коли Телеману було десять, а останні – незадовго до смерті у віці 86-ти році.
«Хто вміє бути корисним для багатьох, чинить краще ніж той, хто пише для небагатьох», – вважав композитор, завжди піклуючись про зрозумілість своєї музики широкому колу слухачів. Очевидно, саме тому у його спадку чимало програмних творів, у яких він виявив неабияку дотепність та винахідливість. На концерті 7 лютого прозвучать сюїти «Дон Кіхот» та «Музика на воді». Сім частин «Дон Кіхота» змальовують основні сюжетні перипетії роману Сервантеса. А в «Музиці на воді» у традиційних для танцювальної сюїти номерах діють міфологічні божества пов’язані з водною стихією – Тефіда, Нептун, Тритон, наяди, вітер Зефір та володар повітряної стихії Еол. Донедавна було прийнято вважати, що Телеманова «Музика на воді» має десять частин. Але Кирило Карабиць, як завжди, приготував київській публіці сенсаційний подарунок: у концерті має відбутися світова прем’єра одинадцятої частини сюїти.
Окрім самого Телемана у програмі фігурують іще два імені, знакових для німецького бароко – Ґеорґ Фрідріх Гендель (звучатиме його Кончерто гроссо соль мажор, тв. 6 № 1) та Карл Філіп Емануель Бах, другий син Йоганна Себастьяна Баха. Карл Філіп Емануель («берлінський» чи «гамбурзький» Бах або C.P.E., як іноді іменують його музиканти). З Телеманом його пов’язують родинні зв’язки: Телеман, котрий дружив з його батьком, став хрещеним Карла Філіпа Емануеля (друге ім’я він отримав якраз від хрещеного). А після смерті Телемана C.P.E. обійняв його посаду музикдиректора у Гамбурзі. За життя Карл Філіп Емануель Бах зробив блискучу професійну кар’єру – був, наприклад, придворним композитором прусського короля Фрідріха Великого. Однак увійшов в історію він завдяки передусім своїй самобутній музиці на межі бароко і класицизму (до слова, свого часу вона була більш шанованою співвітчизниками, аніж творчість батька!). На концерті в Національній філармонії уперше в Україні прозвучить його Концерт для фортепіано і струнних ре мінор. Його виконає запрошений соліст, німецький піаніст Міхаель Ріше.
Програма:
І відділ
Г.Ф. Гендель – Кончерто гроссо соль мажор, тв. 6 № 1
Партія клавесина – Ольга Шадріна
К.Ф.Е. Бах – Концерт для фортепіано і струнних ре мінор, Wg.23
ІІ відділ
Г.Ф. Телеман
Сюїта “Музика на воді”, TWV55:С3
Сюїта «Дон Кіхот», TWV 55:G10
Увертюра
1.Пробудження Дон Кіхота
2. Боротьба з вітряними млинами
3. Любовні зітхання за Дульсінеєю
4. Обманутий Санчо Панса
5. Галоп Россінанта та галоп осла Санчо Панси
6. Відпочинок Дон Кіхота
Початок – 19:00
Юлія ПАЛЬЦЕВИЧ