
Львівський органний зал долучається до Всесвітнього тижня музичної терапії, який відзначається щороку з 10 до 15 квітня. На слухачів чекає кілька концертів цілющої класики
Всесвітній тиждень музичної терапії є чудовою нагодою звернути увагу на ініціативи, спрямовані на підтримку й реабілітацію музикою тих, хто цього потребує. І Львівський органний зал активно долучається до таких проєктів.
Музикотерапія – це метод лікування за допомогою музики, що поєднує в собі психотерапевтичний підхід і мистецьку експресію. Численні наукові дослідження підтверджують позитивний вплив класичної музики на здоров’я людини. Зокрема, прослуховування живої музики на концертах сприяє зниженню рівня кортизолу – гормону стресу.
Музика діє на ті частини мозку, що відповідають за емоції, соціальні зв’язки та фізичні реакції. Вона здатна пробуджувати глибоко приховані переживання, допомагаючи виразити їх у безпечний спосіб. Саме тому музикотерапія є потужним інструментом для самопізнання та емоційного відновлення.
У тиждень музичної терапії Львівський органний зал запрошує відвідати концерти, які мають заспокійливий ефект, сприяючи медитативному зануренню та рефлексії або ж допомагають пережити складні емоції, вивільнити почуття.
10 квітня о 19:00 – Ноктюрни і полонези Шопена. Музика романтизму допомагає нам відчути ті емоції, які ми зазвичай блокуємо. Чудовим прикладом є твори Фридерика Шопена. Фортепіанну музику композитора виконають вихованці Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької (клас Максима Лимарєва та Людмили Закопець).
11 квітня о 21:00 – Музика ангелів при свічках. Органний концерт. Органна музика у виконанні Ольги Стрілецької: твори Арво Пярта переносять у світ мрій, медитації і релаксу, а потужні органні полотна Петеріса Васкса та Петера Махайдіка наповнюють силою.
12 квітня о 21:00 – Містична органна музика при свічках, від якої мурашки по шкірі. Ця програма Ольги Стрілецької відкриє орган у несподіваних і сміливих інтерпретаціях, переносячи слухачів від готичних соборів до кінематографічних світів. У цей вечір кожен знайде улюблену мелодію, відчуваючи силу музики без меж.
13 квітня о 17:00 – Шедеври фортепіанної музики. Цю програму Меланії Макаревич можна сміливо порівняти з вишуканим десертом. У ній кожен твір – шедевр, а їхнє продумане поєднання створює незабутні враження та солодкий післясмак.
Команда Львівського органного залу охоче відгукується на пропозиції спільних акцій на благо українського суспільства, започатковує нові колаборації та проєкти. Однією з яскравих музично-терапевтичних ініціатив стала співпраця Львівського органного з художницею, лауреаткою Шевченківської премії Жанною Кадировою у рамках її проєкту «Інструмент».
Від січня 2025 року в холі Львівського залізничного вокзалу відбуваються унікальні події – концерти й лекції-зустрічі з українськими ветеранами, пацієнтами реабілітаційного центру UNBROKEN. Метою цих заходів є знайомство учасників з унікальним органом, можливість спробувати себе в ролі музиканта, а також прослуховування відомих органних композицій у виконанні солістів Органного залу, а також запрошених органістів з інших міст та країн. Така ініціатива сприяє емоційному відновленню військових та їхній інтеграції в суспільство.
Органний зал також є місцем для проведення програми «Терапія Мистецтвом» для дружин військових, яку проводить Львівський осередок Міжнародної асоціації психологів і тренерів-експертів (МАПтТЕ). Ця ініціатива створює безпечний простір для самовираження через мистецтво, надихаючи та заспокоюючи учасниць, допомагаючи знаходити сили для подолання життєвих викликів.
У Всесвітній тиждень музичної терапії ми нагадуємо про значення музики як джерела зцілення і натхнення для кожного слухача, незалежно від віку чи статусу. Запрошуємо вас на наші концерти у квітні!
За інформацією пресрелізу