snigiva-koroleva

Національна опера України імені Тараса Шевченка закриватиме 148-й сезон прем’єрою балету «Снігова королева» за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена

Показ перших двох вистав відбудеться 3 і 7 липня. Це абсолютно новий твір, якого ще не було в історії хореографічного мистецтва. Ідея його створення, хореографія та постановка належать народній артистці України, художньому керівнику балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі. Музичну концепцію на основі творів Петра Чайковського, Анатолія Лядова, Антона Рубінштейна, Едварда Гріга та Жуля Массне розробили народний артист України, диригент-постановник Олексій Баклан та Аніко Рехвіашвілі.

Лібрето не повторює казку Андерсена, адже не всі сцени літературного твору можна відтворити в балеті. Однак його автори – Аніко Рехвіашвілі й Олексій Баклан знайшли оригінальний хід. Історію пошуків Кая втілено в маренні Герди під час того, як вона замерзає у царині Снігової королеви. Утім, все закінчиться чудово – палац королеви розтане і Кай повернеться додому. А Снігова королева позбудеться ознак негативного персонажа, бо вона – це вічність і холодна краса.

snigova-koroleva1

Виставу орієнтовано на дорослого глядача, а також призначено для сімейного походу в театр. «Ми створили оригінальну сучасну хореографію, котра спирається на класичні традиції, – зазначає Аніко Рехвіашвілі. – Музичне полотно зіткане з класичних шлягерів, тому й хореографія створювалася на основі класичного танцю із використанням сучасних форм. І у такому поєднанні її представлено в новому психо-фізичному варіанті. Такі умови диктує музика. Виставу насичено цікавими режисерськими ходами, що більш орієнтовані на дорослого, підготовленого глядача, але дітям буде цікаво спостерігати за візуальним наповненням спектаклю».

Головні партії виконують провідні солісти: Снігова королева – Анастасія Шевченко, Ольга Скрипченко; Герда – Тетяна Льозова, Юлія Москаленко; Кай – Микита Сухоруков, Ярослав Ткачук; Розбійниця – Катерина Діденко, Райса Бетанкоурт; Ворони – Олена Філіп’єва і Олександр Шаповал; Ольга Кіф’як та Ігор Буличов.

«Снігова королева», упевнені її творці, стане одним із наймасовіших балетів театру, адже на сцені діятимуть 100 персонажів, ролі яких виконуватимуть 60 танцівників. На глядачів чекають видовищні танці тролей, розбійників, сніжинок, тематичні сцени. Для цього художник Наталя Кучеря створила 200 костюмів, на які пішло понад 1000 метрів тканини. Неймовірні головні убори виготовили Тетяна Косова і Ольга Шекеро. Сценографія Станіслава Сікорського – це масштабні, «мальовані» декорації, які відтворюють фантастичний світ казки.

Тож – усі на прем’єру!

За матеріалами прес-релізу