Упродовж 5 – 12 листопада як відлуння ХХХІІІ Міжнародного фестивалю сучасної академічної музики «Київ Музик Фест – 2022» під гаслом «Зупинимо війну в Україні разом!» пройде ІV учнівська конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки». Цього разу – вже у статусі міжнародної.
Вихід на міжнародні обшири учнівської конференції, яка з моменту своєї появи у 2019 році пройшла шлях від локального міського заходу до масштабного всеукраїнського проєкту, очікувався як результат абсолютно логічний і прогнозований. Буремні реалії сьогодення лише прискорили процеси внутрішнього розвитку проєкту. І якими б зовні несприятливими нині не були умови для проведення мистецько-освітніх заходів, кращої нагоди для конвертації суспільно-політичних викликів у можливості для української держави, годі й шукати. Усвідомлюючи це, організатори конференції зважилися на рішучий крок – демонстрацію унікальності національної початкової мистецької освіти міжнародній педагогічній спільноті.
Отож, очікується, що разом із учнями мистецьких шкіл нашої держави участь у конференції візьмуть їх візаві та викладачі-консультанти з Великої Британії, Польщі, Чехії, Німеччини і Франції. Зважаючи на міжнародну географію учасників заходу організатори розширили форму участі у форумі. Відтак, учасники конференції можуть обрати для себе не лише вже традиційні «ролі» спікерів, ілюстраторів /художників-ілюстраторів, а й слухачів, перекладачів, контент-менеджерів.
Як і раніше, конференція пройде за тематичними напрямами у форматі дискусійних панелей. Модеруватимуть засідання – діти, учні, які минулого року за результатами участі у ІІІ Всеукраїнській конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки-2021», отримали «Сертифікат модератора».
Тематична палітра спілкування охоплює найрізноманітніші напрями: мusic made in Ukraine і світова музична культура, класична музика і фольклор, музичні інструменти, ансамблі оркестри і складові музичної мови, музика та суміжні види мистецтва, проєкти та промоції у сфері культури, світове музичне краєзнавство, сучасний музичний простір, знаменні дати і події в культурно-мистецькому житті України і світу. І … ще одна, болюча, але вкрай актуальна тема – «Мистецтво і війна»…
Не обійдеться нинішній міжнародний форум без яскравих акцій-набутків попередніх конференцій. У рамках заходу заплановані воркшопи, творчі майстерні, презентація і виставка художніх робіт учнів мистецьких шкіл за темою «Україна понад усе!», інтерактивні екскурсії, круглий стіл для викладачів мистецьких шкіл та представників культурних інституцій.
Ще одна цікава сторінка конференції – творчі зустрічі учнів з українськими композиторами. Цього разу хедлайнерами форуму стануть знані в Україні та за її межами митці, які своєю участю у форумі засвідчать регіональну багатоскладовість і потужність української композиторської школи. Це – Кармелла Цепколенко з Одеси і Євген Петриченко з Донецька.
Отож, учнівська конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки» руйнує ще одні межі. І запрошує до спілкування.
Термін подачі тем доповідей спливає 1-го, а заявок – 15 жовтня. Участь у заході – традиційно безкоштовна.
Авторка мистецько-освітнього проєкту – Олена Садівнича, завідувачка теоретичного відділу ДМШ №39 м. Києва, викладачка-методистка.
Науковий куратор проєкту – Юрій Чекан, доктор мистецтвознавства, лауреат премії імені Миколи Лисенка, професор кафедри історії світової музики Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.
Засновники та організатори: Національна спілка композиторів України, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Дитяча музична школа № 39 Оболонського району м. Києва, Асоціація резидентів культури України, Благодійний фонд «Рідна Оболонь».
Проєкт здійснюється за підтримки: Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, Council of Europe Project «Continued support to promoting social human rights in Ukraine», The International Grieg Society, інтернет-журналу «Музика», The Claquers, Української музичної газети, UA: Українське радіо, Радіо Ісландія, Київського національного академічного театру оперети, Національного будинку органної та камерної музики, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера); Меморіальний музей-квартира В.С. Косенка.
Валентина КУЛИК