У тяжких буднях воєнного стану, які нині переживає Україна, знайшлося місце й для позитивних новин у сфері вітчизняної музичної культури
24 вересня стало важливою датою в історії мистецької освіти України! На сесії асамблеї Асоціації Європейських Консерваторій (European Association of Conservatoires) у місті Монополі (Італія) вперше в історії цієї міжнародної поважної інституції відбувся Український день.
Його відкрив голова Ради Ректорів мистецьких вишів України, ректор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Максим Тимошенко. З трибуни форуму він зачитав звернення-привітання учасникам події від Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, у якому, зокрема, зазначено:
«У такі складні часи для нашої Батьківщини у центрі уваги АЄК закономірним є включення у програму цьогорічної наради проблеми “Ukrainian Situation”… Цей акт ми сприймаємо із вдячністю, який є свідченням підтримки України на тлі російської ескалації.
Вважаємо за честь співпрацювати з вами».
Під час промови ректор Максим Тимошенко закликав присутніх допомагати нашим героям, Збройним Силам України і нашій державі.
До відома читачів, Асоціація Європейських Консерваторій була створена в 1953 році й на сьогодні включає 263 установи-члени з 55-ти країн світу. Це провідні навчальні заклади усіх держав ЄС, а також Китаю, Ізраїлю, Катару, Канади, Південної Кореї, Сінгапуру, США та ін.
Національна музична академія України імені Петра Чайковського зусиллями ректора Максима Тимошенка нещодавно поновила членство в Асоціації. Сьогодні з інформацією про столичний навчальний заклад вже можна ознайомитись на офіційному сайті організації. І серед досягнень цьогорічного Українського дня було підписання договорів про співпрацю між Київською консерваторією та Асоціацією Європейських Консерваторій, між Асоціацією мистецьких закладів України та Асоціацією Європейських Консерваторій.
Також відбулися презентації Одеської національної музичної академії імені Антоніни Нежданової та Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського. Мали можливість виступити й студенти НМАУ імені Петра Чайковського. Вони порушували питання допомоги по освітній програмі Європейського Союзу Еразмус+. У рамках форуму було проведено ряд інших важливих зустрічей.
Наприкінці заходу студентка Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Анжеліка Калюжна (на головному фото) виконала Прелюдію № 1 (ор. 7) Левка Ревуцького.
«Нас вітали, – зазначив ректор Максим Тимошенко. – Це беззаперечна перемога нашої країни! Дуже вдячні всім колегам-членам Асоціації Європейських Консерваторій, які допомагають нам і бережуть наших студентів! Крокуємо вперед!
Слава Україні!»
Ольга ГОЛИНСЬКА