gra-2024

Ми продовжуємо жити, працювати і ГРАти в умовах війни, яка триває вже 10 років

Це можливо тільки завдяки нашим відважним Збройним Силам України, відчайдушним волонтерам і численній кількості українців та іноземців, яким не байдуже майбутнє України.

Міжнародне журі V Фестивалю-премії «ГРА» («GRA» – «GreatRealArt»), яке не побоялося торік приїхати в Україну, було вражене високим професіоналізмом українських театральних колективів, технічністю, емоційною потужністю й талантом наших акторів і режисерів, художників і драматургів, – тим, як мужньо українці працюють в умовах тяжкої війни. Та найбільше їх здивувало, що український театр нині, як ніколи, є важливим для глядача.

Головна мета Фестивалю-премії – формування та зміцнення єдиного українського театрального ком’юніті, визначення провідних тенденцій українського театру. А в умовах повномасштабної війни «GRA» – це не тільки відзначення вистав і їхніх творців, а ще й свідчення того, що український театр, попри всі перепони, розвивається і плідно працює.

Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновником і організатором Фестивалю-премії, оголосила про старт VI за ліком річного етапу марафону «GRA» за підсумками минулого календарного терміну (прем’єри, які вийшли у період з 1 січня до 31 грудня 2023-го).

Подавати заявки на участь можуть професійні театральні колективи всіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо), а також громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії лише одну прем’єру, яка вийшла протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

Зважаючи на російську воєнну агресію і те, що офіційна російська культура є її донором, не приймаються заявки, якими до участі у Фестивалі-премії висуваються вистави, створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни.

Переможці визначатимуться у семи загальних номінаціях: «За найкращу драматичну виставу»; «За найкращу виставу для дітей»; «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»; «За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру»; «За найкращу камерну виставу» (до 150 глядачів); «За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм» та «За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни».

Та у шести індивідуальних номінаціях: «За найкращу жіночу роль»; «За найкращу чоловічу роль»; «За найкращу режисерську роботу»; «За найкращу сценографію»; «За найкраще хореографічне рішення вистави»; «За найкраще музичне рішення вистави».

Прийом заявок (див. зразок нижче) триватиме до 15 березня 2024 року на мейл fest@nstdu.com.ua

Відбір учасників здійснюватиметься у кілька етапів:

● І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонглист учасників. Термін формування лонглиста у 2024 році – до 27 березня.

● ІІ етап – після перегляду Експертною радою наживо вистав із лонглиста формується шортлист із 14-ти вистав. Термін формування шортлиста у 2024 році – перша половина липня.

● ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному(-их) оргкомітетом Фестивалю-премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-премії у 2024 році – друга половина листопада.

*У графік проведення Фестивалю-премії можуть бути внесені зміни через воєнний стан.

Детальніше про Фестиваль-премію та умови участі – на сайті.

Бажаємо всім ГРАвцям 2024 року успіхів і перемоги!

За додатковою інформацією звертайтесь: тел.: +38 044 279 65 49; мейл: fest@nstdu.com.ua; info@nstdu.com.ua

За інформацією пресрелізу