Telychko

16 травня у Закарпатській обласній філармонії до 60-річчя від дня народження відбудеться авторський вечір Віктора Теличка.

Сьогодні для музичного життя Закарпаття Віктор Теличко вочевидь є ключовою фігурою. Він – чудовий піаніст, який успішно концертує як в Україні, так і за її межами; досвідчений викладач Ужгородського музичного училища, учні котрого теж сягають професійних висот; невтомний організатор численних місцевих мистецьких акцій – міжнародного щорічного фестивалю «Музичне сузір’я Закарпаття», форумів музики Євгена Станковича та Мирослава Скорика; а ще – голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів, заслужений діяч мистецтв України, лауреат обласних премій імені Дезидерія Задора та братів Шерегіїв.

І, звісно ж, Віктор Федорович – композитор, цікавий, плідний, творчість якого відома не лише в Україні. Записи творів митця є у фондах західнонімецького радіо, у відеофільмі Чеського телебачення «Пісні полонин», відеофільмі «Наш Ужгород». У лютому-березні 2003 року дві радіопередачі про творчість Віктора Теличка пройшли в Чикаго і Бостоні. Його твори неодноразово виконувались у Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Франції, записані на кількох компакт-дисках.

Учора, 10 травня Віктору Федоровичу виповнилося 60! Що для людини творчої, композитора може бути найкращим дарунком до ювілею? Звісно ж, авторський вечір, на якому звучатиме його музика.

До організації імпрези долучилися усі провідні мистецькі установи Закарпаття: Управління культури Закарпатської облдержадміністрації, місцеві осередки Національної спілки композиторів України та Всеукраїнської національної музичної спілки, Ужгородське державне музичне училище імені Дезидерія Задора і Закарпатська обласна філармонія.

У концерті братимуть участь солісти і колективи Закарпатської філармонії, гості зі Львова, Дрогобича.

До їхнього дружнього хору привітань ювілярові долучається і редакція «Музики». З роси і води, Вікторе Федоровичу! Здоров’я і творчої наснаги!