gobdych-polyova

25 січня у Лютеранській церкві Святої Катерини у виконанні провідного колективу України – Муніципального камерного хору «Київ» під орудою Миколи Гобдича прозвучали «Світлі піснеспіви» відомої української композиторки Вікторії Польової

Переповнена зала не змогла вмістити всіх охочих послухати цю музику. Тут були присутні композитори, хормейстери, музикознавці, вокалісти і просто численні шанувальники творчості мисткині.

Серед публіки – Валентин Сильвестров

Захоплена аудиторія, затамувавши подих, сприймала кожен звук, інтонацію, емоційно проспіване слово. П’ятнадцять частин масштабної цілісної композиції, складеної з духовних піснеспівів на сакральні тексти, промайнули, немов на одному диханні. У вишуканому, невимовно виразному, високомайстерному відтворенні хору й солістів під проводом незмінного лідера й керманича колективу Миколи Гобдича музика була напрочуд живою, органічно динамічною і водночас… якоюсь неземною. Не випадково одна зі слухачок після концерту сказала: «Таку музику здатні писати тільки ельфи!» «Ми всі пережили справжній катарсис!» – додала інша.

То яка ж вона, авторка цього «справжнього шедевра», як назвала цей твір після концерту Ганна Гаврилець – видатна українська композиторка, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України?

Ім’я мисткині добре відоме не лише в українських музичних колах, а й загалом у світі. Воно викликає щиру повагу як серед молоді, так і у старших колег.

Євген Станкович

Ось, наприклад, як сказав про Вікторію Польову сучасний український композитор-класик, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, академік, професор Євген Станкович:

«Вікторія Польова належить до плеяди найталановитіших українських композиторів середнього покоління. Їй притаманні яскравість музичної мови, високий професіоналізм в усіх жанрах творчості та, що дуже важливо, – пошук власного шляху у мистецтві. Саме свіжий погляд на мистецтво і своє місце в ньому дає їй наснагу і натхнення.

Вона створює музичний світ, характерний тільки для неї. І їй це вдається! Вікторію Польову ні з ким не сплутаєш, бо вона має власний голос та інтонацію. Її композиції – одні з найкращих у загальній картині сучасної української музики. З кожним твором вона стає все досконалішою, чим і вирізняється з-поміж колег. Упевнений, що її можливості, великий творчий потенціал із часом розкриються ще більше».

Не сумніваємося у тому й ми. І бажаємо Вікторії Польовій гідного визнання непересічного мистецького значення її творчості не тільки з боку вдячних слухачів, яке вона вже має, а й рідної держави.

Ольга ГОЛИНСЬКА

На головному фото – Микола Гобдич і Вікторія Польова