Древня Сіверщина завжди була і нині є багата на таланти. Непересічні постаті у літературі Михайла Коцюбинського, Івана Кочерги, Павла Тичини, Олександра Довженка, у живопису – Володимира Ємця, Іллі Панька, Геннадія Єршова, у музиці – Григорія Верьовки, братів Дмитра та Левка Ревуцьких…
Ця відома мистецька плеяда є невеликим, але найвідомішим сузір’ям на небосхилі сіверського краю. І саме на честь останньої зірки зі всіх вищезгаданих названий Чернігівський музичний коледж імені Левка Ревуцького, у якому високо шанують творчість та особистість митця і поколіннями зберігають пам’ять про нього.
19-20 лютого, у ювілейний переддень і день народження композитора відбулась ІІ Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Постать Левка Ревуцького в історико-культурному контексті часу». Наукове зібрання проходило, як уже давно заведено, в актовій залі Чернігівського музичного коледжу, котрий довгі роки очолює заслужений діяч мистецтв України, голова Чернігівського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, секретар НВМС Володимир Суховерський.
Саме за підтримки Володимира Михайловича традиція сіверських музично-культурологічних наукових читань триває вже незмінних двадцять три роки! Ініціатором наукового зібрання є викладач-методист, голова ПЦК музичної літератури коледжу Алла Онишків, дякуючи якій регіональна конференція останні два роки трансформувалась до масштабів всеукраїнської.
Перманентна наукова палітра конференції – завжди багатовекторна, але всі попередні роки, а цього разу особливо, була зосереджена навколо постаті Великого вчителя і композитора – Левка Ревуцького. Напрямки роботи були сконцентровані на світоглядному феномені Майстра, його музичному стилі, психології особистості, учнях, яких він виховав і за чию долю всією душею щиро вболівав. Були виокремлені аспекти музично-педагогічної спадщини митця в українській музичній культурі, а також теоретичні та виконавські вектори творчості композитора.
Феноменологічні дослідження навколо постаті Левка Ревуцького були б неповні, якщо б не розкрились у контекстуальних шляхах світової музикології і культурології епохи, у котру жив і працював композитор. Тож доповідачі розкрили широку панораму, що глибинно представила калейдоскоп світоглядних ідей і тенденцій, які сформували цілісне логічне уявлення про багатоликість непростого і суперечливого ХХ століття.
Гості конференції слухали учасників із різних регіонів України: Харкова, Маріуполя, Умані, Києва. Саме з серця України завітали відомі науковиці в галузі музикології – незмінний друг і порадник Чернігівського музичного коледжу, кандидат мистецтвознавства, відома ревуцькознавиця Валентина Кузик і доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Маріанна Копиця. Їхні яскраві виступи з інтересом слухали як студентство, так і викладачі-практики й колеги науковці. Доповідачів із Чернігівщини також цього року стало значно більше, активність яких реалізується у дослідженнях регіональних краєзнавчих мистецьких напрямків, у практичних діях, а саме у майстерних обробках творів Левка Ревуцького, які були представлені музикуванням у науковому фреймі.
Конференція не була б повноцінно насиченою без участі студентства та викладачів коледжу, які першого дня подарували потужний концерт із творів ювіляра (виконувались фортепіанні та вокальні опуси Левка Миколайовича), а також творів його учнів, соратників і світових зразків того часу, в якому він жив і працював.
Атмосфера всеукраїнської конференції була дружньою і надзвичайно теплою, адже адміністрація, оргкомітет і колектив коледжу завжди усіляко намагається наслідувати дух і характер янгола-охоронця закладу – Левка Миколайовича Ревуцького, який одночасно віддавав усього себе учням, тихо і невтомно своєю творчістю славив Україну й робив усе для того, щоб аура, котру він ніс, була спрямована на творення прекрасного і дарування добра навколишньому середовищу.
Науковий захід Чернігівського музичного коледжу вже є іміджевим для культурної мистецької Чернігівщини і немає сумнівів, що скоро він набуде міжнародного статусу.
Діана ВОЛКОВА