Якобус Ґладзіва вкотре гратиме у Львові

22

Німецький органіст-віртуоз 25 і 26 січня у Львівському органному залі виконає світову премʼєру твору видатного українського композитора Леоніда Грабовського «STR-O(r)GAN»

Твір, який композитор написав у 2020 році на замовлення Львівського органного залу, буде вперше виконано на найбільшому історичному органі України «Rieger-Kloss».

Органіст із Берліна Якобус Ґладзіва поєднав суперсучасний твір Леоніда Грабовського з ніжними бароковими мотетами Жана-Батиста Люллі. Програму він виконає разом із солістками Львівського муніципального хору «Гомін»: Галиною Гончаровою (сопрано), Анастасією Яценко (сопрано), Інною Торбич (мецо-сопрано).

Якобус Ґладзіва є одним із найбільш різносторонніх церковних органістів Німеччини свого покоління. Вивчав оркестрове дириґування та церковну музику в Дрездені й Ляйпціґу, отримавши два дипломи та два ступені магістра. З 2020 року працює церковним музикантом у Берліні. Регулярно дає концерти в Німеччині та за кордоном.

Грати на органі почав ще з дитинства, перед цим опанувавши фортепіано. Найбільше йому подобається симфонічне мистецтво французьких авторів. Але є країна, з якою музиканта повʼязує не лише музика – це Україна. Дружина Якобуса Ґладзіви українка, і саме завдяки їй музикант став більше цікавитись українською культурою.

Щодо причини своїх приїздів до України Якобус говорить так: «Люди спраглі культури та концертів. Тому я почуваюся тут потрібним. Молода публіка, молода країна, – я хочу висловити захоплення та підтримку під час війни».

До програми концертів, із якими Якобус приїжджає до України, він завжди додає твори українських композиторів, щоразу різних. Він добре знайомий з українською музикою та має багато українських творів у репертуарі.

Виконання німецьким віртуозом твору Леоніда Грабовського команда Органного залу вважає яскравим прикладом того, як українська музика виходить за межі України.

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу