Зустрічайте весну разом із Національною оперою України!

Березнева афіша Національної опери України насичена яскравими подіями. Тут і святкові гала-концерти, і присвяти до знакових дат, і зустріч з улюбленими артистами в шедеврах світового та українського оперного і балетного репертуару

І хоча вистави все ще залишаються виключно «денними» (інформація про початок кожної указана в афіші та на сайті театру), а кількість глядачів у залі обмежена, вистави березневої афіші не залишать байдужими найвибагливіших шанувальників класичного мистецтва!

Розпочинає весну романтичний балет «Сильфіда».

1 березня (субота) о 15:00. Балет Хермана Левенсхольда «Сильфіда», який вважається не просто одним із найкращих романтичних балетів. Йому випало започаткувати той великий перелік творів, котрі нині становлять цілу епоху в хореографічному мистецтві. Свого часу цей твір назвали ескізом, яким скористалися для чарівної композиції «Жизелі».

У титульній партії – Катерина Дегтярьова. Також у головних ролях: Клеман Гійом (Джеймс), Андрій Карєв (Гюрн), Сергій Литвиненко (Медж, чаклунка) та інші. Диригент – Сергій Голубничий.

2 березня (неділя) о 15:00. Безсмертний шедевр української класики опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у музичній редакції Мирослава Скорика, сценічна редакція Анатолія Солов’яненка. У головних ролях: Богдан Тарас (Карась), Світлана Годлевська (Одарка), Тетяна Ганіна (Оксана), Олександр Нікіфоров (Андрій) та інші. Диригент – Віктор Олійник.

6 березня (четвер) о 17:00. Балет «Снігова королева» за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена. Основа вистави – музична компіляція творів Едварда Гріга, Жуля Массне та інших композиторів.

Прем’єра балету у постановці Аніко Рехвіашвілі (диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник – Станіслав Петровський, художниця костюмів – Наталія Кучеря) відбулася 2016 року й одразу привернула увагу поціновувачів. Наприкінці 2022-го творча група театру переосмислила музичну складову вистави – були вилучені фрагменти творів російських авторів і замінені на роботи інших композиторів. Відповідно змінено й хореографію. Прем’єра оновленої «Снігової Королеви» пройшла 23 грудня 2022 року.

У титульній партії Анастасія Шевченко. Також у головних ролях заявлені: Катерина Курченко (Герда), Олександр Скулкін (Кай), Олена Карандєєва (Ворона), Олександр Габелко (Ворон) та інші. Ну, і можливість загадати бажання під час того, як на сцені крижані брили перетворюються у квіти, ніхто не відміняв!

7 березня (п’ятниця) о 17:00 та 8 березня (субота) о 15:00. Оперно-балетний дивертисмент за участю провідних артистів опери та балету, симфонічного оркестру та хору Національної опери України. Програма концерту:

https://opera.com.ua/afisha/operno-baletniy-divertisment-1

9 березня (неділя) о 17:00. Балет «Лілея» Костянтина Данькевича. До Дня народження Тараса Шевченка. До Шевченківських днів Національна опера України приурочила балет на музику Костянтина Данькевича, поставлений за мотивами балади Тараса Шевченка. Це зворушлива і ніжна історія кохання, чарівна музика, завдяки якій постановку називають ще й «балетом-піснею».

Лібрето Валерія Ковтуна за сценарним планом Всеволода Чаговця. Хореографія Валерія Ковтуна. Музична композиція Олексія Баклана за творами Костянтина Данькевича. У виконавському складі заявлені: Каріна Тельвар (Лілея), Володимир Кутузов (Степан), Ян Ваня (Князь), Олексій Швидкий (Парубок), Катерина Миклуха (Русалка) та інші. Диригент – Герман Макаренко.

13 березня (четвер) о 17:00. Балет «Віденський вальс». Одна з найяскравіших балетних вистав театру на музику видатної австрійської композиторської династії: Йогана Штрауса-старшого та його синів Йогана-молодшого та Йозефа у постановці Аніко Рехвіашвілі. У головних ролях: Даниїл Пащук (Франц, композитор), Катерина Миклуха (Аннель, його наречена), Олександра Панченко (Карла, знаменита балерина), Ілля Морозов (Граф Кайзерлінг, шанувальник Карли) та інші.

14 березня (п’ятниця) о 17:00. «Трубадур» Джузеппе Верді. Це романтична драма із заплутаною інтригою, кривавою розв’язкою, поєдинками, помстою, отрутою і фатальними таємницями; з дуже гострими сценічними ситуаціями та справжнім кипінням пристрастей. Музика опери багата на красиві мелодії, що вільно ллються, чимало з яких сьогодні стали широко відомими і улюбленими в усьому світі. Події вистави відбуваються в Іспанії в XV столітті, де розгортається боротьба жорстокого графа ді Луни з благородним трубадуром Манріко за любов прекрасної Леонори.

Постановочний склад: Віталій Пальчиков – режисер-постановник, Микола Дядюра – диригент-постановник, Марія Левитська – художниця-постановниця, Богдан Пліш – хормейстер-постановник. У головних ролях: Олег Злакоман (Манріко), Геннадій Ващенко (Граф ді Луна), Оксана Крамарева (Леонора), Анжеліна Швачка (Азучена), Сергій Магера (Феррандо), Тетяна Пімінова (Інес) та інші. Диригент – Микола Дядюра.

15 березня (субота) о 15:00. Вечір одноактних балетів з іспанським флером:

«Трикутний Капелюх» Мануеля де Фальї у виконанні Христини Шишпор, Володимира Кутузова, Людмили Мельник, Микити Кайгородова та інших; «Болеро» Моріса Равеля у виконанні Маргарити Альянах (Дівчина в білому), Євгена Логвиненка (Юнак), Райси Бетанкоурт (Дама у чорному).

16 березня (неділя) о 15:00. Опера Джакомо Пуччині «Мадам Баттерфлай» («Чіо-Чіо-сан»). Трагічна історія японської дівчини з Нагасакі вже понад сторіччя зворушує шанувальників опери в усьому світі. Однією з найвідоміших виконавиць Мадам Баттефлай була видатна українська співачка Соломія Крушельницька, яка принесла твору світове визнання. Саме завдяки її голосу й артистичному таланту Джакомо Пуччині вдалося врятувати твір, прем’єра якого провалилася. Після тріумфу української співачки у головній ролі зворушений Джакомо Пуччині, котрий повернув собі творчу честь, надіслав Крушельницькій фотокартку із присвятою «неперевершеній та найчарівнішій Баттерфлай (Джакомо Пуччині, Торре дель Лаго, 1904)».

Із великим успіхом вистава не раз ставилася на сцені Національної опери України. Нинішня постановка має досить довге сценічне життя. Постановниця – видатна режисерка Ірина Молостова – одна з корифеїв українського музичного театру другої половини XX сторіччя. Виконавці: Лілія Гревцова (Чіо-Чіо-сан), Дмитро Іванченко (Лейтенант Пінкертон), Наталя Кисла (Сузукі), Олександр Бойко (Шарплес), Ірина Петрова (Кет) та інші.

20 березня (четвер) о 17:00. Балет Адольфа Адана «Жизель». Балетмейстер-постановник нової редакції – Віктор Яременко, диригент-постановник нової редакції – Олексій Баклан, художниця-постановниця нової редакції і художниця костюмів – Марія Левитська. Прем’єра з величезним успіхом ще минулої зими пройшла в Японії, а тепер вистава збирає аншлаги в Києві. До речі, балетна трупа повторила тогорічний успіх «Жизелі» в Японії! Цього разу в головних партіях заявлені Наталія Мацак і Сергій Кривоконь.

21 березня (п’ятниця) о 17:00. Опера «Турандот» – один із невмирущих шедеврів музичного мистецтва. Вона стала лебединою піснею великого композитора Джакомо Пуччині й донині залишається такою ж близькою і жаданою як для співаків, так і для глядачів. Прем’єра «Турандот» мала відбутися в квітні 1925 року, але смерть композитора віддалила її на рік. Заключні епізоди опери незабаром були дописані за ескізами покійного автора його учнем, молодим композитором Франко Альфано. Вперше опера прозвучала 25 квітня 1926 року в театрі Ла Скала.

Для втілення «Турандот» на сцені Національної опери за ініціативи Посольства Італії в Україні у 2003 році було запрошено відомого в усьому світі італійського режисера Маріо Корраді. Відзначаючи високий професійний рівень київської трупи, маестро Корраді з особливим захопленням говорив про роботу художниці-постановниці Марії Левитської, підкресливши, що їй вдалося на диво витончено передати особливий казковий китайський колорит вистави.

22 березня (субота) о 15:00. Балет Євгена Станковича «Вечори на хуторі біля Диканьки» у постановці Віктора Литвинова. Захоплива фантасмагорія з яскравими характерами, наповнена колоритом, щедрівками й колядками оживає у вигляді балету. У головних ролях заявлені: Каріна Тельвар (Оксана), Даниїл Пащук (Вакула), Райса Бетанкоурт (Солоха), Олена Карандєєва (Цариця) та інші.

23 березня (неділя) о 15:00. Опера Джузеппе Верді «Травіата» в осучасненій постановці Анатолія Солов’яненка. Прем’єра вистави відбулася у жовтні 2022 року. Сучасні сукні, мініспідниці, модні ф’южн-інтер’єри, селфі на сцені, нічні клуби, дим від кальянів, SMS-ки замість листів на папері… Оригінальна, авангардна постановка видатного класичного шедевра транслює головний меседж – мистецтво поза часом. У головних ролях: Лілія Гревцова (Віолетта Валері), Дмитро Іванченко (Альфред Жермон), Геннадій Ващенко (Жорж Жермон, його батько), Ірина Петрова (Флора Бервуа) та інші. Диригентка – Алла Кульбаба.

27 березня (четвер) о 17:00. Балет Людвіга Мінкуса «Дон Кіхот». Цього разу виставу присвячено ювілею Олени Потапової – видатної української балерини, народної артистки України, володарки звання «Національна легенда України».

Друге століття живе на сцені цей веселий, яскравий спектакль. Попри просте лібрето, що досить умовно передає сюжет геніального твору Мігеля Сервантеса, балет має незмінний успіх у публіки, легко підкорюючи глядачів різних поколінь. Секрет цього – у мелодичній темпераментній музиці Людвіга Мінкуса та яскравих, надзвичайно колоритних персонажах. Недаремно цю виставу часто називають справжнім святом танцю.

28 березня (п’ятниця) о 17:00. Опера Джузеппе Верді «Аїда», цього разу присвячена 100-річчю Дмитра Гнатюка. І не випадково, бо від 1998 року «Аїда» у постановці саме Дмитра Гнатюка прикрашає сцену Національної опери України.

Твір належить до вершин світової оперної спадщини, залишаючись понад 150 років однією з найпопулярніших і видовищних оперних вистав світу. Оперу створено на честь завершення будівництва Суецького каналу, коли єгипетський уряд звернувся до всесвітньо відомого композитора з проханням написати нову оперу на сюжет із життя фараонів. Створена за чотири місяці, грандіозна вистава з перших нот зачарувала глядачів усього світу.

У титульній партії шанувальники оперного мистецтва зможуть побачити неперевершену Людмилу Монастирську, яка вважається однією з найкращих сучасних виконавиць цієї ролі у світі. Також у ролях: Сергій Пащук (Радамес), Анжеліна Швачка (Амнеріс), Олександр Мельничук (Амонасро), Сергій Ковнір (Рамфіс), Владислав Фоміних (Фараон) та інші.

29 березня (субота) о 15:00. Комічний балет «Весілля Фігаро» на музику Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Віктора Яременка, який упродовж багатьох років є беззаперечним фаворитом у київських глядачів.

30 березня (неділя) о 15:00. Комічна опера Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник». Вистава належить до найвідоміших у своєму жанрі й ось уже понад 200 років залишається не тільки у поточному репертуарі світового оперного мистецтва, а й має незмінну прихильність слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеного за мотивами безсмертного французького драматурга П’єра Бомарше.

В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка постановка «поза простором і часом» одразу стала однією з найулюбленіших у киян і гостей міста.

Важливо!

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардероба, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.

Квитки на вистави надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до показу) і придбати їх можна тепер не тільки онлайн, а й у касах театру.

Національна опера України гарантує піднесений настрій за будь-яких обставин!

За матеріалами пресрелізу

Фото надані пресслужбою театру