Академічний симфонічний оркестр НФУ: «Іскріння класики»

45
Фото Руслана Канюка 25.05.09 Филармония
Share Button

29 січня симфонічною імпрезою із творів українських і зарубіжних класиків відзначатиме 20-річчя від дня створення Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України.

Сьогодні важко уявити музичне життя столиці без цього колективу. Оркестр веде активну концертну діяльність, співпрацює із сучасними композиторами, є незмінним учасником провідних українських фестивалів «Київ Музик Фест» і «Музичні прем’єри сезону».

У його творчому портфелі близько 300 нових програм. Серед них особливо вагомими стали цикли концертів «Всі симфонії», у яких виконувались симфонічні полотна Людвіґа ван Бетховена, Йоганнеса Брамса, Петра Чайковського, Дмитра Шостаковича. Зусиллями колективу в рамках фестивалю до 200-річчя від дня народження Ґектора Берліоза в Україні вперше прозвучали його «Ромео і Юлія», «Реквієм», «Te Deum». Кожен концертний сезон оркестру – це також і традиційні симфонічні абонементи, й озвучення монументальних вокально-симфонічних композицій, і постановка оригінальних мистецьких проектів, таких як моноопера Віталія Губаренка «Ніжність» чи концерт-вистава «Пам’яті Кармен».

Нині, через 20 років після заснування, оркестр є помітним виконавським колективом у міжнародному музичному просторі. Він постійно гастролює за кордоном (Австрія, Німеччина, Франція, Польща, Іспанія, Швейцарія, Туреччина, Японія), бере участь у відомих музичних фестивалях, таких, як «La Chaise-Dieu» і «Фестиваль Берліоза» у Франції, «Бетховенський фестиваль» в Польщі.

За роки існування з оркестром виступали провідні українські та іноземні виконавці – диригенти і солісти.

Упродовж багатьох років колективом керував Микола Дядюра. Із сезону 2012 – 2013 років на чолі оркестру постав Роман Кофман.

Та на ювілейному концерті за диригентським пультом стоятиме перший очільник Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України – Микола Дядюра. Програма вечора під назвою «Іскріння класики» включає добре знані і маловідомі симфонічні шедеври. У концерті звучатимуть Симфонічна поема «Земля Франца Йозефа» Олександра Щетинського, Симфонія № 94 «Сюрприз» Йозефа Гайдна, Симфонія № 29 Вольфґанґа Амадея Моцарта і Симфонія № 1 «Класична» Сергія Прокоф’єва.

Не пропустіть спілкування з симфонічною класикою.

Початок – о 19:00.

За інформацією прес-релізу.

Share Button