zubytskyi-afisha

У 2023 році українська мистецька спільнота відзначає 70-річний ювілей відомого українського композитора і баяніста, диригента, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького

4 березня в Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся творчий вечір композитора «За Україну помолюсь» і прозвучала світова прем’єра хорової симфонії «Пливе кача» (2022 рік написання) у виконанні Народної академічної хорової капели імені Павла Чубинського та Національного президентського оркестру.

За підтримки Українського культурного фонду та Пристоличної сільської ради Київської області в жовтні реалізується проєкт ««За Україну помолюсь». Цикл концертів з нагоди 70-річчя композитора пройде в містах Одесі, Тернополі та Івано-Франківську.

06.10.2023 / 18:00 / Одеська обласна філармонія імені Давида Ойстраха. Національний одеський філармонійний оркестр і Народна академічна хорова капела імені Павла Чубинського.

14.10.2023 / 18:00 / Тернопільська обласна філармонія. Академічний симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії і Народна академічна хорова капела імені Павла Чубинського.

15.10.2023 / 17:00 / Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк. Академічний симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії і Народна академічна хорова капела імені Павла Чубинського.

Проєкт презентує високохудожні твори Володимира Зубицького, які рідко звучать у концертних залах України. До виконання концертних програм залучений автор як диригент і соліст-баяніст, тому аудиторія матиме можливість творчого спілкування з митцем у його різних іпостасях.

Програми концертів складатимуться з двох відділень:

І відділення. «Моя Україна». Лірична сповідь для мішаного хору, фортепіано, баяна та камерного оркестру на вірші Тараса Шевченка, Михайла Ткача та канонічні тексти (частини ІV–VІ); «Праведная душе» для мішаного хору та читців на вірші Тарсаа Шевченка; «Діду мій, дударику» для мішаного та однорідного хорів і камерного ансамблю на вірші Тараса Шевченка, Василя Симоненка і тексти українських народних пісень. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Радик.

ІІ відділення. Хорова симфонія «Пливе кача» («Молитва за Україну») на вірші Тараса Шевченка, Олександра Кониського, народні та канонічні тексти для мішаного хору і симфонічного оркестру. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький.

За інформацією пресанонсу