ponomarchuk

18 червня о 19:00 Київський камерний оркестр і головна диригентка Наталія Пономарчук, а також солістка Тетяна Чайка запрошують на концерт

Цьогріч виповнюється 110 років від дня народження Бенджаміна Бріттена, видатного британського композитора, диригента й піаніста, однієї з ключових постатей в історії музики ХХ століття.

Бріттену – його музиці й пам’яті про нього присвячено концерт Київського камерного оркестру під орудою диригентки Наталії Пономарчук.

Наталія Пономарчук – потужна, харизматична, яскрава, талановита постать. Нині вона входить до числа найбільш затребуваних оркестрових диригентів в Україні. «Наталія Пономарчук – явище справді рідкісне. Незважаючи на свою молодість, вона є диригентом міжнародного рівня. Її унікальне мистецтво визначає залізна дисципліна гри, потужна енергетика, вміння глибоко проникнути у творчий задум музики як минулого, так і сьогодення…» (композитор Євген Станкович).

 

Відколи Наталія Пономарчук стала художнім керівником і диригентом Київського камерного оркестру Національної філармонії України (дебют у новому статусі на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка відбувся у червні 2018 року), її девіз – грати класичну музику, яка не часто звучить у цьому залі. Одним із таких концертів стане вечір 18 червня.

Після смерті Георга Фрідріха Генделя та Генрі Перселла Британія у музичному плані, здавалося, «замовкла» на цілих два століття. Перервав це «мовчання» в англійській культурі Бенджамін Бріттен (1913–1976). Перші його твори з’явилися у 1930-ті роки, а вже за кілька десятиліть про його музику заговорив увесь світ.

Засновник національної англійської композиторської школи у ХХ столітті, Бріттен увібрав у творчості найрізноманітніші англійські мотиви: від характерних фонетичних зворотів мови до елементів фольклору. В операх він відтворив типові англійські характери. Писав практично в усіх жанрах. Особливе місце у творчості митця посідає вокальна музика – як камерна, так і хорова й оркестрова.

«Проста симфонія» – один із найпопулярніших творів Бріттена. Вона приваблює відносною простотою оркестрування, доступною як для професійних, так і аматорських колективів. У короткій передмові до партитури автор повідомляє: «“Просту симфонію” створено на матеріалі творів, написаних композитором у віці 9–12 років».

Друга композиція Бріттена, що прозвучить у концерті, – «Ілюмінації» для голосу й оркестру на вірші французького поета-символіста Артюра Рембо. Прем’єра відбулася 1940 року в Лондоні за участю солістки Софі Вісс, якій присвячено твір. Солістка нинішнього виконання – Тетяна Чайка.

На завершення вечора музиканти представлять Cantus для струнних і дзвона – твір сучасного естонського композитора Арво Пярта, створений 1977-го й присвячений пам’яті Бенджаміна Бріттена. Він написаний як поминальний ритуал і відрізняється абсолютною чистотою композиторського стилю, – не має жодного відбитка стилістики Бріттена, хоча й носить його ім’я.

За інформацією пресрелізу