tchernigiv-jazz

Цього місяця у Республіці Білорусь пройдуть Дні української культури. 17 серпня нашу країну представлятимуть колективи Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Велике культурно-мистецьке дійство відбудеться на площі Свободи у Верхньому місті – серці столиці Білорусі Мінську.

Участь у Днях української культури візьмуть концертні виконавці філармонійного центру, Академічний народний хор (керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимира Коцура), джаз-бенд «BassQuit».

«Для наших колективів представляти Україну на міжнародному форумі – місія не просто почесна, а й відповідальна, – каже генеральний директор і художній керівник обласного філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун. – Тим більше, йдеться про Білорусь, де українські артисти завжди мають велику підтримку. Не забуваймо й про те, що виступи наших артистів певним чином живлять рідні корені українців Білорусі: люди не забувають про свою Вітчизну».

На думку першого секретаря Посольства України в Республіці Білорусь Івана Башняка, подібна акція має стати певним об’єднавчим чинником для потужної української громади в Білорусі. Недарма на одній сцені з професійними українськими артистами – виконавцями Чернігівського обласного філармонійного центру – виступатимуть творчі колективи українців Білорусі, зокрема, ансамблі «Пісочниця», «Берегиня», «Барвінок», «Ватра».

Дні української культури в Білорусі – це не тільки виступи мистецьких колективів. За словами директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олександра Левочка, у Мінську будуть розгорнуті експозиції народних художні промислів – кераміки, вишивки, ткацтва, лозоплетіння. Фахівці обласного центру народної творчості проводитимуть майстер-класи для всіх бажаючих.

І обов’язковою складовою відзначення Днів української культури в Білорусі стане презентація туристичного потенціалу України і Чернігівщини зокрема.

Український мистецький форум у Мінську має важливий аспект – він проводиться напередодні Дня Незалежності України. І це ще один спосіб відзначити разом з земляками головне державне свято нашої країни.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

На центральному фото: джаз-бенд «BassQuit»