MID-Ukrainy1

14 червня під стінами Міністерства закордонних справ на Михайлівській площі уже втретє відбудеться МЗС OPEN AIR – джазовий концерт «Музика вільних людей», організований спільно з Koktebel Jazz Festival

Концерт є символом солідарності та підтримки тих, хто виступає проти російської окупації Криму.
На один вечір атріум МЗС України, який має унікальні акустичні властивості, перетвориться на джазовий майданчик і прийме у себе Koktebel Jazz Festival – одну з найвагоміших культурних подій, що вимушено мігрувала з Криму.

Орагнізатори сподіваються, що під час концерту їм удасться відтворити ту атмосферу свободи й щастя, яка панувала на джазових фестивалях у Коктебелі. У цьому їм допомагатимуть три музичних колективи, які у різні часи були учасниками фестивалю.

Розпочне програму один із найвідоміших українських джазменів і організаторів проектів Ігор Закус. Разом зі співачкою Іванкою Червінською та Z-Band він представить програму «Коломийки» – українські народні пісні у сучасних джазових обробках.

У другому відділенні на сцені звучатиме український Шопен. Провідна джазова піаністка Наталія Лебедєва з секстетом виконає авторські джазові бачення творів Фридерика Шопена «Quests».

Під завісу дня на сцені лунатиме музика одного з найяскравіших композиторів українського джазу – Усейна Бекірова. Уродженець Сімферополя, визнаний піаніст і клавішник, лідер багатьох проектів, учасник усіх відомих джазових фестивалів та автор незліченної кількості яскравої музики. У складі свого тріо Усейн Бекіров представить авторську програму, яка стане яскравим завершальним акордом події.

«Тема свободи для мене особисто – життєво важлива. Вірю, вільна музика, яку ми почуємо біля колон МЗС, дуже скоро знову повернеться до вільного українському Криму», – коментує подію міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Концерт розпочнеться о 20 годині. Окрім Павла Клімкіна свою присутність підтвердили міністри закордонних справ Швеції та Литви –Маргот Вальстрьом та Лінас Лінкявічус, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, кримсько-татарської спільноти та громадянського суспільства.

Організатори МЗС OPEN AIR запрошують приєднатися до події і разом послухати український джаз, музику вільного українського Криму всіх киян і гостей столиці.

Проект є важливою частиною діяльності МЗС у сфері публічної дипломатії і черговим кроком у розвитку Міністерства не лише як політичного, а й культурного простору, відкритого до співпраці з митцями, мистецькими інституціями та діалогу з громадськістю.

У форматі щорічних оупен ейрів ми вже третій рік поспіль знайомимо наших колег – іноземних дипломатів із сучасною українською культурою та привертаємо увагу до того, що нам, українцям, болить. Цього разу – це Крим.

Партнери заходу: StratComUA, Zinteco Design&Engineering.

За матеріалами прес-релізу