baryshevskyi

Лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів, всесвітньо відомий піаніст Антоній Баришевський та Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм 18 червня представили на суд глядачів своє бачення Концерту для фортепіано з оркестром № 5 мі-бемоль мажор Людвіга ван Бетховена. Диригував заслужений артист України Андрій Шевчуковський

Концерт для фортепіано з оркестром № 5 мі-бемоль мажор, відомий як «Імператор», або «Королівський» – одне з наймасштабніших творінь великого німецького композитора. Концерт, присвячений ерцгерцогові Рудольфу Австрійському, був написаний у ті часи, коли Європою крокували війська Наполеона. Критики відзначають: динамізм, енергію, емоційний порив цієї епохи Бетховен відобразив у музиці. Усі ці риси підкреслили віртуозним виконанням Антоній Баришевський і музиканти оркестру «Філармонія».

У другій частині програми у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» прозвучала бетховенівська Симфонія № 4 сі-бемоль мажор. Це – один із найліричніших творів у музичному спадку композитора, в якому ідилічні картини сповнені чуттєвості й тепла. «Симфонія № 4 – унікальне явище у світовій культурі, – каже художній керівник фестивалю, головний диригент оркестру “Філармонія”, заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. – Якщо говорити про роль цієї симфонії, то це, фактично, перший, наріжний камінь романтизму в музиці».

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм