afisha-obr-zastavka

З 18 до 21 липня у Дніпрі відбудеться Міжнародний фестиваль «Джаз на Дніпрі-2019»

Цьогоріч він проходитиме вже впродовж 4-х днів, 18 і 19 – на міських майданчиках, а 20 й 21 липня – на Монастирському острові.

Отже, 18 червня, у перший день фестивалю о 18:30 відбудеться концерт за участі дніпровських джазменів. На сцені «Центральній», поблизу ТЦ «Пасаж» виступатимуть: група «Dixie.Dp.Ua», Квартет Романа Арчакова, Квінтет Юрія Біленка, група «Кредо».

19 червня глядачів збиратимуть 3 сцени: «Центральна», «Фестивальна» (Фестивальний причал, «Куля») і сцена «Charisma» (Катеринославський бульвар, біля Cascade plaza). Початок концертів на всіх трьох майданчиках о 18:30.

Бернд Райтер

На сцені «Центральній» виступатимуть «Little band» В. Марховского, група «Funky Fresh», Олександр Любченко та Квартет Ігоря Кручиненка.

На Фестивальному причалі джазовий настрій створить новомосковський вуличний біг-бенд, а також організований танцювальний флешмоб з ліндіхопу та свінгу. Також виступатимуть біг бенд п/у Ю. Паламарчука, Квартет Павла Сидоренка й Тріо Бернда Райтера (Австрія). Тріо бере участь у фестивалі в рамках двостороннього року культури «Україна – Австрія-2019» та за підтримки з боку Австрійського культурного форуму.

Список учасників сцени «Charisma» ще обговорюється, але точно на ній виступатимуть німецький дует Честера Харлана та Франца Бауера, який доповнить дніпровська піаністка Ольга Данченко, і Тріо Бернда Райтера (Австрія).

Гурт Messenger Legacy

Програму головної сцени вже визначено. 20 липня, у суботу її відкриватиме колектив Jazz Sister Cities, потім виступатиме легендарний The Messenger Legaci, незрівнянне Тріо Сайруса Честната. Хедлайнерами стануть довгоочікувані The Hot Sardines.

21 липня на основній сцені виступатимуть київський DrumArt Big Band з програмою, присвяченою Нету Кінгу Коулу, солістами стануть британський соул-вокаліст Tony Momrelle, французська співачка дніпровського походження Sacha Mars. Також у цей день глядачі насолодяться виступами німецьких музикантів Chester Harlan та Franz Bauer у колаборації з квінтетом Argentum. Кульмінацією фестиваля стануть виступи квартету Елі Дегібрі (Ізраїль), неодноразового володаря Гремі Рішара Бона (Камерун-США) з програмою «Спадщина». Завершиться вечір виступом британського вокаліста Тоні Момреля.

Сайрус Честнат

Для того, щоб зробити перебування на території фестивалю більш цікавим, цьогоріч було організовано спеціальний фестивальний простір. На відвідувачів чекатимуть:

• майстер-класи з гри на барабані;

• майстер-класи з розпису ебру;

• яскраве вогняне шоу;

The Hot Sardines

• музей ретро-джазу – спеціальна експозиція, підготовлена Дніпровським музеєм ім. Д. Яворницького до фестивалю «Джаз на Дніпрі-2019»;

• імідж-студія на виїзді – як створити джазовий образ за 15 хвилин за допомогою аксесуарів;

• виставка джазових фото від дніпровських фотографів;

• виставка-продаж handmade прикрас;

• сучасні інсталяції та фотозон;

Елі Дегібрі

• різноманітні бари;

• «Планета розваг» для дітей і багато іншого.

Новинкою цього року є освітні лекція-бесіда «Харизма лідера» (20.07 о 12:00, Gogol hub) та лекція-бесіда про життя Ната Кінга Коула, присвячена його 100-літньому ювілею (21.07 о 14:00, Gogol hub).

Безкоштовні майстер-класи від хедлайнерів фестивалю відбудуться у суботу та неділю у Дніпровській академії музики. Вхід вільний. Розклад і деталі дивіться на офіційній сторінці фестивалю в соцмережах.

Рішар Бона

Ще однією новинкою цього року стане понтонний міст, який буде сконструйовано спеціально до відкриття фестивалю, тож всі охочі зможуть дістатися до майданчика найкоротшим шляхом. Перед мостом треба буде пред’явити квиток/запрошення, або придбати його на місці.

Усі новини, детальна програма та перелік учасників зазначені на офіційних сторінках проекту jazz-dnepr.com та сторінках у ФБ й Інстаграм: @jazzonthednieper

Тож, до зустрічі на фестивалі!

За матеріалами прес-релізу