Грудень у Львівському органному – це понад чотири десятки подій

20

Львівський органний зал запланував на грудень 43 заходи: органні, симфонічні й камерні концерти, особливі програми від запрошених виконавців з інших міст, серія святкових імпрез, найперша з опер, яка дійшла до нас, а також виставка, екскурсія, дитяча подія і лекція про орган

Львівський органний зал пропонує провести цю зиму з мистецтвом. Живопис і музика – два крила, що витягують із депресії та дають сили на життя й боротьбу.

У перший день зими о 17:30 у Галереї органного залу відбудеться відкриття виставки малюнків маріупольців «Додому». Будуть представлені малюнки учнів Маріупольської художньої школи імені Архипа Куїнджі, частково релокованої до Львова з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Поруч із ними ми побачимо картини дорослих маріупольців, учасників арт-терапевтичної групи, яка розпочала роботу влітку 2022-го у Львівському органному.

Також 1 грудня о 19:00 пройде масштабний концерт «Моцарт. Коронаційна меса». Один із найвеличніших і найтаємничіших творів Вольфганга Амадея Моцарта звучатиме у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта» (художній керівник – Микола Кулик). За диригентським пультом – Лілія Гринь.

Наступного дня, 2 грудня, на відвідувачів чекатиме теж великий проєкт від запрошених виконавців. «Давидові Псалми» Тараса Шевченка, покладені на музику Рубеном Толмачовим, звучатимуть у виконанні Вінницького академічного міського камерного хору імені Віталія Газінського під керівництвом Христини Бедзір і Рубена Толмачова.

9 грудня слухачі Органного почують наживо першу в історії музики оперу, яка дійшла до нас, – «Еврідіка» італійського композитора Якопо Пері. Відчути одну з найвідоміших в історії культури lovestory, перелицьовану у Флоренції в епоху Відродження у пристрасному жанрі опери, – особливий досвід. Легендарний твір виконають солісти хору «Гомін» і Луганський філармонійний оркестр під дириґуванням Івана Остаповича.

14 грудня Органний наповнить «Музика заліза та бетону». Це вже друга колаборація Львівського органного залу з Харківським національним університетом мистецтв імені Івана Котляревського в рамках загальнонаціональної стратегії Ukrainian Live. Разом із виконавцями зі Львова харківські композитори презентують сучасну камерно-інструментальну музику, написану під час повномасштабної війни.

15 грудня відбудеться «Симфонічний вечір: Мендельсон, Бетховен». Сьома симфонія Людвіга ван Бетховена та Концерт для скрипки з оркестром Фелікса Мендельсона звучатимуть у виконанні симфонічного оркестру Луганської філармонії та молодих львівських музикантів – Руслана Пащака й Олега Чаплинського.

16 грудня в Органному з сольною програмою виступить відомий гітарист із Києва Андрій Остапенко, який зачарує публіку пристрасними іспанськими мотивами.
Також 16 грудня пройде екскурсія Львівським органним залом, а 23 грудня запрошуємо на «Знайомство з органом» зі Світланою Позднишевою.

У другій половині місяця в Органному розпочнеться серія святкових концертів. У грудні їх буде десять.

Відкриє цей марафон органістка Олена Мацелюх. 19 грудня о 19:00 у її виконанні звучатиме «Святкова органна класика» – шедеври Баха, Генделя, Бетховена, Ліста.

23 грудня о 19:00 особливу програму презентуватиме хор «Гомін» під управлінням Вадима Яценка. «Колядки. Хор та орган» – це улюблені колядки й святкові твори, від яких стає тепло на душі, у виконанні хору та органістки Світлани Позднишевої. Їх ми також почуємо 26 та 29 грудня.

24 грудня о 14:00 на «Шедеври органної музики» запрошує Олена Мацелюх. На сам Святвечір, о 21:30, лунатиме «Різдвяна органна музика при свічках» в інтерпретації Світлани Позднишевої. А на Різдво, 25 грудня о 19:00 «Різдвяну органну музику» гратиме Надія Величко.

27 грудня о 19:00 на вас чекає «Різдвяна історія». Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під орудою Любомира Ліщука виконає авторські обробки музики з популярних різдвяних кінофільмів.

31 грудня о 15:00 запрошуємо святкувати «Новий рік в Органному залі». Солісти Органного та хор «Гомін» пропонують провести старий рік під улюблені мелодії.
Так само в грудні, як і завжди, в Органному – особливі події при свічках: 8 та 25 о 21:00 «Бах при свічках» (Олена Мацелюх – орган); 19 о 21:00 «Звуки ангелів при свічках» (Хор «Гомін», дириґент – Вадим Яценко); 28 о 19:00 «Старовинна органна музика при свічках» (Світлана Позднишева – орган).

І звичайно, улюблені програми від солістів Органного залу: 2, 3 і 10 грудня – «Бах. Брамс. Бізе» (Віталій Дворовий – орган); 3-го о 14:00 – «Бах і французька музика» (Марк Новакович – орган); о 17:00 – «Місячна соната» (Андрій Макаревич – фортепіано); 5-го – «Спокійна органна музика» (Марк Новакович – орган); 6 й 17-го – «Вальси Шопена» (Андрій Макаревич – фортепіано); 7, 12, 21 і 30-го – «Пори року» Вівальді (скрипка та орган); 9-го – «Граємо. Дитяча інтерактивна музична подія» (Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька – орган, фортепіано; Вікторія Антошевська – ведуча); 13-го – «Чотири роялі» (Андрій Макаревич, Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька, Меланія Макаревич – фортепіано); 17-го о 14:00 – «Органна музика бароко» (Ольга Стрілецька – орган); о 19:00 – «Музика Вівальді» (Олена Мацелюх – орган); 22-го – «Моцарт і Шопен на роялі XIX століття» (Андрій Макаревич – фортепіано).

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу