motzart-chernihiv

9 червня Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під орудою заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача представив нову концертну програму з творів великого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта

Вечір відкрив Концерт № 3 для скрипки з оркестром, соль мажор – твір, що вражає невичерпною мелодійністю та експресією. Разом з оркестром «Філармонія» його виконав усесвітньо відомий скрипаль, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Баженов, на зустріч із яким так чекали чернігівські слухачі.

У першому відділі прозвучав також Концерт для фортепіано з оркестром № 20, ре мінор. Солістка – Ольга Шадріна. Цей тричастинний твір, як відзначають музикознавці, сповнений неспокою, навіть пристрасті й водночас просякнутий сонячним, щасливим настроєм. Емоції, закладені у музику автором, якнайкраще вдалося передати музикантам оркестру «Філармонія».

Другий відділ програми становила Симфонія № 41 «Юпітер», до мажор. Ця симфонія вважається третьою частиною великої симфонічної серії Моцарта, до якої входять симфонії №№ 39, 40 і 41. «Юпітер» – остання симфонія композитора, у музику якої, на думку дослідників творчості автора, він вклав усі свої вміння й почуття.

Пресслужба Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм