inessa-poroshyna

Пам’яті видатного польського композитора та піаніста Фридерика Шопена, 210-й ювілей якого 1 березня відзначить уся музична спільнота, присвятила свій виступ на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру солістка Національної філармонії України Інеса Порошина

Тим, хто стежить за академічною музикою, ім’я пані Інеси добре знайоме: закінчила Київську державну консерваторію імені Петра Чайковського (клас О. Холодної), виконувала з провідними оркестрами України фортепіанні концерти Моцарта, Гріга, Бетховена тощо. Має сольні записи на Українському радіо і телебаченні, а також записи із багатьма зарубіжними та українськими солістами і співаками. На запрошення компанії ESS.A.Y.RECORDING записала та видала у Нью-Йорку шість сольних компакт-дисків із фортепіанними мініатюрами Анатолія Лядова та всіма сольними фортепіанними творами Антоніна Дворжака.

У Чернігові Інеса Порошина виступає не вперше. Шанувальникам вона запам’яталася блискучою виконавською технікою. Її манера гри на фортепіано наповнена відчуттям свободи і легкості. Власне такою і є музика Фридерика Шопена, яку артистка 16 лютого представила чернігівцям у рамках творчого проєкту «Фортепіанний абонемент» (автор – заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, професор Олег Васюта).

Інеса Порошина виконала етюди, експромти, вальси, «Колискову» та інші твори геніального композитора-романтика. Особливе захоплення у слухачів викликало виконання одного з найвідоміших і найпроникливіших опусів композитора – Баркароли Fis-dur. У ньому Шопен талановито відобразив розквіт палкого любовного почуття на лоні чарівної природи.

Музику Фридерика Шопена можна вважати своєрідною візитівкою Інеси Порошиною. Про це свідчить той факт, що з шопенівськими концертами вона виступала на багатьох європейських сценах, зокрема – на батьківщині композитора в Желязовій Волі (Польща), у місті Вальдемосса на Майорці (Іспанія), де проходить відомий фестиваль на честь композитора. Гастролювала в Польщі, Вірменії, Італії, Бельгії, Нідерландах та інших країнах. Тож бачити і слухати артистку у Чернігівському обласному філармонійному центрі було для шанувальників спадщини Великого Шопена особливою честю і задоволенням.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

Посилання на відеофрагмент концерту:

Фридерик Шопен. Етюди

Виконує солістка Національної філармонії України Інеса Порошина