tsvetinska-marianna

Солісти Львівської національної опери ініціювали новий онлайн проєкт на підтримку українських військових «Колискова для солдата»

Найкращі оперні співачки, «золоті голоси» України здійснюють відеозаписи пісень українських композиторів та обробок народних пісень – легких і водночас чарівливих за звучанням. Тож основна мета проєкту – не лише підтримати бойовий дух воїнів, а й подарувати нотки спокою, самозаглиблення та натхнення, захопити українською культурою, яку боронять наші захисники.

Символічними є також місця зйомок – укриття оперного театру чи технічні приміщення, де доводиться ховатися артистам під час оголошення повітряних тривог. Золоте оздоблення сцени і яскраве світло софітів поступаються правдивій реальності, у якій доводиться проводити репетиції у воєнний час співакам і співачкам.

Відео, яке дало старт проєкту – українська народна пісня «Маєва нічка» в обробці львівського композитора Анатолія Кос-Анатольського у виконанні сопрано, солістки Львівської національної опери Маріанни Цвєтінської та піаністки Мар’яни Самотос.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=Icx-OLcHhF8

Ідея та реалізація задуму належить солістові Львівської національної опери Петрові Радейку. «Цей проект, – розповідає він, – ми втілюємо своїми силами, прагнучи створити якісні відеозаписи українських пісень, насамперед – для моральної підтримки та музичної релаксації. Щоб ті ж самі солдати розуміли, за що вони воюють: і це, зокрема, наша культура й найкращі голоси України. Хочемо бути корисними: адже ми теж на війні, але кожен – на своєму фронті».

Надалі з’являтимуться відеозаписи солоспівів українських композиторів, народних пісень в авторських аранжуваннях, колискових у виконанні артисток Львівського оперного театру Аліни Діденко, Дар’ї Литовченко, Любові Качали, Софії Соловій та інших.

Запис, мастеринг – Петро Радейко. Менеджер проєкту – Андрій Сітарський.

Нагадаємо, що у травні Львівська національна опера розпочала також серію благодійних онлайн концертів «Together with Ukraine», квиток на трансляцію яких можна придбати у будь-якому куточку світу. Виручені кошти будуть спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання.

Деталі – за посиланням: https://opera.lviv.ua/stand-with-ukraine/together-with-ukraine/

За інформацією пресрелізу

На головному фото – Маріанна Цвєтінська.