eros-vilka

NOVA OPERA спільно із режисеркою Еллі Папаконстантіну (Греція) та композитором Сергієм Вілкою представляють прем’єру міф-опери EROS

26 травня на O. Festival у Роттердамі (Нідерланди) відбудеться прем’єра міф-опери EROS. Це результат співпраці української музичної формації NOVA OPERA, композитора Сергія Вілки, режисерки Еллі Папаконстантіну (Греція) та ODC Ensemble, мультиінструменталістки Катеріни Фотінакі.

Міжнародна колаборація розпочалася задовго до початку агресивного вторгнення російської федерації на територію України. Цей факт вніс кардинальні зміни до раніше напрацьованого матеріалу.

Історія, в основі якої твір «Бенкет» Платона та роздуми про грані любові, поповнилась особистими задокументованими свідченнями української команди про російсько-українську війну. Відтак на головному оперному майданчику Роттердама пролунають слова про силу любові, завдяки якій українці звільняють рідну землю від ворогів, що дає сили долати зло та наближати перемогу.

Еллі Папаконстантіну, режисерка: «EROS було перероблено протягом кількох тижнів після російського вторгнення. Ми говоримо з місця втрати, страху, болю та війни. У міфічній площині оповіді відвідуємо давніх філософів і поетів “Бенкету”, сподіваючись у найважчі часи повернути втрачену віру в людей».

Андрій Кошман, вокаліст: «Ми препаруємо поняття любові. Це лише закоханість? Яких граней упродовж цивілізаційного поступу набуває ерос? Що це – бог, чи людина, почуття…»

Анна Кірш, вокалістка: «Любов – те, що об’єднує. 24 лютого ми всі згуртувалися і з любові до рідної країни українці роблять все задля її захисту, збереження нашої цілісності. На шляху ми зустріли багато людей, які допомагали чим могли. З нами працює чудова професійна команда. Цінно відчувати підтримку та побажання перемоги. Це все – любов».

Сергій Вілка, автор музичного рішення: «EROS кардинально трансформувався від задуму до реалізації, зазнав метаморфози під час робочого процесу. Такий, доволі agile, підхід в роботі змістив акцент із постаті композитора (в традиційному розумінні), перевів його у статус автора музичних рішень вистави. І це є доволі логічним, тому що дозволяє швидше й гнучкіше реагувати на творчі завдання, що ставить перед нами режисерка. Тому і музика підпорядкована драматичній дії та покликана працювати на цілісне враження від EROSу, а не виокремлюватися».

У міф-опері EROS використано алгоритмічні методи композиції, імпровізаційні здібності музикантів NOVA OPERA.

Отже, учасники проєкту.

Режисерка – Еллі Папаконстантіну. Музичне рішення – Сергій Вілка.

Вокалісти: Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон).

Інструменталісти: ODC Ensemble, Катеріна Фотінакі (мультиінструменталістка), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Сергій Вілка (фортепіано).

PR-координаторка – Лідія Карпенко.

Масштабний міжнародний проєкт – міф-опера EROS – здійснюється за підтримки Міністерства культури Греції, House of Europe, Фонду виконавських мистецтв NL.

За інформацією пресрелізу