Музика Бетховена знову звучала в Чернігові

24

Вечір класичної музики 11 листопада в Чернігівському обласному філармонійному центрі був присвячений творчості всесвітньо відомого німецького композитора Людвіга ван Бетховена. У виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» (художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) прозвучали два ранні твори класика, написані у 1800 році

У першому відділенні музиканти виконали Концерт для фортепіано з оркестром № 3 до мінор, oр. 37. Цей твір вважається віхою в розвитку класичного концертного жанру. Адже в ньому Бетховен почав трактувати фортепіано не просто як супровідний інструмент. Фортепіано в концерті виконує роль повноцінного соліста, що взаємодіє з оркестром на рівних.

Під час концерту у філармонійному центрі з цим завданням чудово впорався талановитий київський піаніст Владислав Назаренко. Його інтерпретація бетховенського шедевра знайома чернігівським слухачам. Адже він не вперше виступає тут саме з цим твором. Два роки тому під час ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори», що був присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, Владислав Назаренко вразив публіку властивою саме йому неповторною манерою виконання.

У другому відділенні програми у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» прозвучав ще один твір Бетховена – Симфонія № 1 до мажор, ор. 21. Музикознавці вважають її етапною в творчості композитора. Попри те, що симфонія значною мірою продовжила музичні традиції, закладені Гайдном і Моцартом, вона чітко окреслила особливості авторського стилю молодого Бетховена. І до сьогодні цей твір залишається популярним серед слухачів, є одним із найчастіше виконуваних на сцені.

Під час концерту музиканти й відвідувачі філармонійного центру хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи незалежність і цілісність України в боях з російськими агресорами.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм