NEO TEMPORIS GROUP_0_2

Протягом 20–24квітня польсько-український ансамбль сучасної музики Neo Temporis Group здійснить концертне турне чотирма містами України з проектом «Нова музика. Діалог без кордонів». Львів, Івано-Франківськ, Київ та Одеса почують у виконанні інтернаціонального колективу музикантів твори поляків Славоміра Купчака, Кароля Непельського, Даріуша Пшебильського, Єжи Корновіча та українців Олексія Шмурака, Богдана Сегіна, Максима Коломійця і Золтана Алмаші. Результатом туру стане альбом, який планується видати восени на незалежному польському лейблі Requim Records.

 Neo Temporis Group існує завдяки ініціативі музикантів польського струнного квартету NeoQuartet та українського Ensemble Nostri Temporis. Ідея створити ансамбль виникла під час фестивалю «Української бієнале нової музики» у березні 2013 року.

Ensemble Nostri Temporis-1
Ensemble Nostri Temporis

У вересня 2014-го Neo Temporis Group дебютував на фестивалі «Варшавська Осінь», де виконав чотири твори польських та українських композиторів. Три композиції (українців Олексія Шмурака, Богдана Сегіна та поляка Славоміра Купчака) було створено на замовлення Асоціації NeoArte в рамках програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Колекції – пріоритет Композиторські Замовлення, реалізованої Інститутом музики і танцю РП. Згодом ця ж програма прозвучала у жовтні того ж року в Ґданську на фестивалі NeoArte Spektrum Muzyki Nowej, а також під час ювілейного XX Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львові. У 2015 році ансамбль замовив новий твір в українського композитора Максима Коломійця та організував серію концертів у Львові (фестиваль «Контрасти»), Ґданську (фестиваль NeoArte Spektrum Muzyki Nowej) та Кракові (фестиваль Axes. Triduum Muzyki Nowej).

Як уже зазначалося, перше українське концертне турне ансамблю пройде у чотирьох містах. 20 і 21 квітня музиканти виступатимуть відповідно у Львівській та Івано-Франківській обласних філармоніях. 23 квітня на них чекатимуть у Київському Домі освіти та культури «Майстер Клас», а увечері наступної доби Neo Temporis Group гратимуть на 22-му Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва «Два дні й дві ночі нової музики» в Одесі.

Під час туру ансамблем керуватиме польський диригент Лукаш Вудецький. Кожен концерт вестиме польський музичний критик Моніка Пасєчнік.

Програма включає композиції:
Олексій Шмурак (1982, Україна)
I have lost my Eurydice чотири втрачені танці для одинадцяти інструментів (2014)
Славомір Купчак (1979, ПР)
Концерт для одинадцяти для ансамблю (2014)
Максим Коломієць (1981, Україна)
Supremus дNEO TEMPORIS GROUP_1ля одинадцяти інструментів (2015)
Єжи Корновіч (1959, ПР)
Ekstrema для одинадцяти виконавців (2016)
Кароль Непельський (1982, ПР)
Bio-chorales для духового квінтету (2014)
Золтан Алмаші (1975, Україна)
Баркарола для духового квінтету і фортепіано (2016)
Даріуш Пшибильський (1984, ПР)
Green and Maroon. Homamge à Mark Rothko тв. 71b для струнного квартету (2013)
Богдан Сегін (1976, Україна)
Talos для струнного квартету (2014)

Виконання усіх творів, окрім опусу Даріуша Пшибильського буде світовими прем’єрами.

Проект дофінансовано з коштів Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща та за фінансової підтримки Асоціації авторів ZAiKS.

Організатори:
NeoQuartet [ http://neoquartet.pl ]
Ensemble Nostri Temporis [ http://entmusic.org ]
Асоціація NeoArte [ http://neoarte.pl ]

Головний український партнер проекту – Львівська обласна філармонія
Партнери:
Івано-Франківська обласна філармонія,
Дім освіти та культури «Дім Майстер Клас» (м. Київ),
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Два дні й дві ночі нової музики» в Одесі

Координатори проекту:
з польського боку – Павел Капіца (Голова правління Асоціації NeoArte, має багаторічний досвід організації культурних проектів у Польщі та спільних польсько-українських проектів)
neoquartet@gmail.com
з українського боку – Богдан Сегін (виконавчий директор Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», мистецький керівник Міжнародних майстер-класів нової музики COURSE, керівник Ensemble Nostri Temporis)
bohdansehin@yahoo.com
тел. моб.: +38 066 741 96 86 / +38 067 125 17 43 / +38 063 920 34 86

Детальна інформація у події на Facebook:
https://www.facebook.com/events/1561866920772699/

За інформацією прес-релізу