camerata-chamber-session

16 січня у Національній філармонії України відбудеться Camerata Chamber Session

Концертну серію Camerata Chamber Session було презентовано у липні 2023 року. Ідея циклу камерних концертів малими складами була давньою мрією Валерія Матюхіна, засновника і багаторічного керівника «Київської камерати». Він створив колектив, де кожен музикант є і солістом, і ансамблістом, і оркестрантом.

Ініціаторами проєкту стали солісти «Київської камерати» й Kyiv Piano Duo. Упродовж сезону він був представлений на різних концертних локаціях з ексклюзивними вишуканими програмами для найрізноманітніших складів виконавців.

Цього вечора у Колонному залі імені Миколи Лисенка прозвучать Соната для фортепіано та Фортепіанний квінтет німецького композитора Германа Гетца, який навчався фортепіанній майстерності у самого Ганса фон Бюлова. Музика Гетца відрізняється ліризмом і ясністю, загалом її можна описати як тиху та інтровертну. Автор уникав зовнішніх ефектів виразності.

Фортепіанний квінтет «Форель» Франц Шуберт написав у віці 22 років. Замість традиційного інструментального складу (фортепіано + струнний квартет) композитор замінив одну зі скрипок на контрабас. Назва твору походить від однойменної пісні самого Шуберта, адже варіації на її тему звучать у четвертій частині. Невідомо чи любив митець їсти форель, але слухати – полюбляв точно!

Kyiv Piano Duo – Олександра Зайцева та Дмитро Таванець – лауреати численних міжнародних конкурсів та учасники концертів у різних куточках світу. Зокрема: Міжнародного конкурсу CMF (Франція), Міжнародного конкурсу фотепіанних дуетів імені Франца Шуберта (Чехія), V Міжнародного конкурсу «Фортепіано у шість рук» (Марктобердорф, Німеччина, Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів у Каунасі (Литва), Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів імені Едварда Гріга (Осло, Норвегія).

Музиканти є засновниками та артистичними директорами Міжнародного фестивалю камерної музики Chamber music session (Київ).

Окрім Kyiv Piano Duo, у Camerata Chamber Session візьмуть участь: Кирило Бондар (скрипка), Валентина Буграк (альт), Артем Замков (віолончель) і Назарій Стець (контрабас).

За інформацією пресрелізу