CонОпера «НепрОсті»

53

Якщо сучасного академічного слухача зацікавив цьогорічний Atlas Weekend, що триватиме з 8 до 10 липня на території київської ВДНГ, то в першу чергу завдяки арт-перформансу Романа Грогріва та Іллі Разумейка: у ніч з 9 на 10 липня вони представлятимуть ескіз сонОпери «НепрОсті» за однойменним романом Тараса Прохаська. Функцію традиційної зали оперного театру виконуватиме павільйон №8, замість стільців, слухачі розмістяться на матрацах, «закутаються у пледи та музику» і слухатимуть оперу, наче сон.

Як повідомляють організатори, вперше формат лежачих, а подекуди й сплячих, глядачів був випробуваний на фестивалі Porto Franko Gogol Fest у Франківську.

Цього разу автори, разом із музикантами-інструменталістами, актором театру ДАХ Дмитром Ярошенком та співачкою і композитором Чень Юнь Цзю, котра звернеться на світанку до сонця мелодіями китайських народних пісень, планують створити п’ятигодинну перформан-колискову, у завершенні якої мають взяти участь і самі слухачі. Засинаючи, марячи на межі забуття та реальності, гості вистави зможуть записати побачені сновидіння до «Книги Снів».

Попередній зміст вистави – музична подорож у фантастичний Ялівець, що загубився десь у Карпатах, листи, поштівки та чорно-білі світлини де змішалися світові війни та маленькі людські трагедії, кохання та смерть.

СонОперна вистава матиме три дії (три Анни):
Анна перша (23:59 – 1:30)
Анна друга (1:45 – 3:15)
Анна третя (3:30 – 4:58 – схід сонця)
Сон (5:00 – 6:00)
Ранок (6:00 – 7:00) – записування побачених / почутих історій, оповідань у «Книгу снів».

Бажаєте стати оповідачами, баїльниками, непростими? Купити квитки можна на http://atlasweekend.com/galereya

За інформацією прес-релізу

На фото: Роман Григорів (диригує) та Ілля Разумейко (за роялем) під час репетиції опери «Йов».