gladziva-afisha

Відомий органіст із Німеччини Якобус Ґладзіва дасть два сольних концерти на підтримку України та її громадян

29 і 30 жовтня у Львівському органному залі музикант виконає твори зарубіжних та українських композиторів.

З-поміж інших органістів Якобуса Ґладзіву вирізняє його особливо допитливе ставлення до музики. Він вивчав оркестрове диригування й церковну музику в Дрездені та Ляйпцігу, отримав два дипломи магістра. З 2020 року працює органістом церкви св. Людвіга в Берліні. Регулярно дає концерти в Німеччині й за кордоном.

Грати на органі почав ще в дитинстві, перед цим опанувавши фортепіано. Найбільше йому подобається симфонічна музика Франції. Але є держава, з якою митця повʼязує не лише музика, – це Україна. Дружина Якобуса Ґладзіви українка, і саме завдяки їй він став більше цікавитись українською культурою. Першою виконаною композицією став твір Олександра Родіна, який прозвучав у Берліні. Пролунає він і у Львівському органному залі на концертах музиканта.

Від початку повномасштабної війни росії проти України світ заново почав відкривати для себе українську культуру. Наші музиканти активно концертують в Європі та Америці, знайомлять публіку з шедеврами українських композиторів, діляться репертуаром із зацікавленими іноземними колегами.

Так зробив і Якобус Ґладзіва. «Я вважаю, що культура багато дає суспільству. Ми в Європі можемо підтримати вас, якщо гратимемо українські твори», – каже митець.

29 і 30 жовтня у програмі «Органна медитація» пануватиме легка й медитативна музика Сезара Франка, Габрієля Форе, Моріса Дюруфле. Поряд із Токатою Вʼячеслава Назарова та «Agnus Dei» Олександра Родіна вона розвіє ваші тривоги, подарує хвилини душевного спокою і налаштує на позитивний лад.

Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

За інформацією пресрелізу