orkestr-filarmoniya-yuviley

«Любов до гармонії» – не просто смисл слова «філармонія». Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу. Навесні 1999 року новостворений чернігівський симфонічний оркестр виступив уперше – і не деінде, а у Національному палаці «Україна»!

Так 25 років тому почалася історія Академічного симфонічного оркестру «Філармонія». Його створив і донині очолює заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. Чвертьвіковий ювілей оркестр відзначив великою концертною програмою на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

25 років тому «Філармонія» складалася здебільшого з молодих музикантів. Ще тоді вони разом із диригентом керувалися гаслом «Тільки найкраще!» За чверть століття було підготовлено безліч різноманітних концертних програм. Грати з оркестром під орудою Миколи Сукача вважали і вважають за честь, без перебільшення, сотні солістів, диригентів і колективів світу. З оркестром «Філармонія» виступали капела «Думка», Микола Сук, Олег Криса, Анатолій Баженов, Фудзіко Хеммінг, Девід Андре, Чіє Савада…

Микола Сукач диригував такими відомими колективами, як оркестр Національної опери України, Національний симфонічний оркестр, симфонічний оркестр Національної філармонії України. Творча мапа «Філармонії» – це, власне, весь світ: від Японії до США, від Сходу до Заходу.

Великий ювілейний концерт Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» розпочав з ушанування жертв страшної війни, яку спричинила країна-загарбниця росія. Микола Сукач нагадав слухачам основні віхи історії колективу, яким він керує. І підкреслив головне: «Якби не прихильність публіки, не бажання шанувальників душею відгукуватися на роботу оркестру, мабуть, не все б у нас склалося. Тож дяка всім, хто поділяє почуття, які ми намагаємося донести музикою!»

Привітали оркестр із ювілеєм колеги, друзі, почесні гості.

У першому відділенні програми прозвучали «Влтава» Бедржиха Сметани, Увертюра до опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, Увертюра до оперети Франца фон Зуппе «Легка кавалерія», «Танок диявола» Йозефа Хельмесбергера (молодшого). І, що дуже символічно, – твори Сергія Борткевича: частини Концерту для скрипки з оркестром, тв. 22 (соліст – народний артист України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Баженов) і Симфонії № 1 ре мажор «Моя Батьківщина». Ім’я і творчість видатного композитора повернув мистецькому світу саме художній керівник і головний диригент оркестру «Філармонія» Микола Сукач.

Диригували колективом разом з очільником у першому відділенні програми начальник оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ Роман Павлів і другий диригент «Філармонії», заслужений артист України Андрій Шевчуковський.

У другому відділенні концерту пролунала Симфонія № 1 Йоганнеса Брамса – шедевр, який, за словами Миколи Сукача, містить усю гаму людських почуттів.

Із ювілеєм!

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм