lviv-choir-competition

10 та 11 травня у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка відбудеться І Всеукраїнський відкритий студентський конкурс хорових і симфонічних диригентів, до участі в якому запрошуються студенти-диригенти з усіх куточків України

Оргкомітет конкурсу на чолі з ректором ЛНМА, професором Ігорем Пилатюком нещодавно опублікував деталі та інформацію для реєстрації учасників І Всеукраїнського студентського конкурсу диригентів у Львові.

Символічно, що диригентський конкурс уперше відбудеться саме у 2024 році, коли Львівська національна музична академія відзначає 180-літній ювілей. Поряд з іншими вагомими концертними та науковими акціями, приуроченими до цієї дати, поява такого конкурсу видається логічною і послідовною. Більше того, альтернативи йому для студентів-диригентів в Україні наразі немає.

Ідея проведення належить педагогічному складу кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської музичної академії. «Потреба та, головне, бажання провести подібний конкурс витали в повітрі давно», – зізнається членкиня оргкомітету змагання, доцентка кафедри диригування Христина Флейчук.

Зрозуміло, що пандемія коронавірусу з її новими формами дистанційного і змішаного навчання, ба більше – повномасштабне вторгнення росії в Україну не сприяли реалізації задуму в попередні роки. Утім, коли як не сьогодні, підтримувати обдаровану молодь?

У Львівській музичній академії вже давно поновлено очну форму навчання із дотриманням безпекових рекомендацій, адже, на щастя, Львів залишається відносно безпечним у час війни українським містом. Саме тому було ухвалено рішення провести диригентський турнір цьогоріч.

Конкурс передбачає дві номінації – «диригент хору» й «диригент симфонічного оркестру». Учасники змагатимуться у двох вікових категоріях на трьох рівнях (студенти бакалаврату, магістратури, а також учні випускних класів спеціалізованих музичних шкіл і коледжів).

Участь у конкурсі є безкоштовною. За результатами оцінювання професійного журі переможці нагороджуватимуться дипломами лауреатів і дипломантів, а інші учасники – сертифікатами про участь.

За результатами першого туру, до другого, що оцінюватиме підготовку й здібності диригентів на більш творчому, практичному рівні, буде допущено 20 учасників. Він передбачає роботу диригентів із творчими колективами Львівської музичної академії.

Співголова журі, проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи ЛНМА Богдан Дашак наголошує, що диригентський конкурс сьогодні є вкрай необхідною музично-освітньою подією, яка має на меті інспірувати й надихнути студентів, котрі опановують фах диригування.

«Для проведення конкурсу ми доклали максимум зусиль. Ретельно розроблено і підготовлено всю необхідну документацію. Для другого туру змагань залучено оркестр Оперної студії імені Василя Сліпака (художній керівник – Юрій Бервецький) і Студентський мішаний хор (художній керівник – Василь Долішній), до яких долучилися артисти хору Оперної студії. Колективи вже готуються до виконання конкурсної програми», – розповідає Богдан Дашак.

Окрім цього, паралельно з конкурсом, охочим вступити до Львівської національної музичної академії студентам організатори пропонують взяти участь у Конкурсі абітурієнта, прослуховування якого для хорових і симфонічних диригентів так само відбудуться 10 травня. Для участі майбутні кандидати мають зареєструватися щонайменше за тиждень до проведення заходу.

Реєстрація учасників І Всеукраїнського відкритого студентського конкурсу хорових і симфонічних диригентів триватиме до 30 квітня. Повний список документів учасники мають подати за електронною адресою competition_of_conductors@lnma.edu.ua. Реєстраційні форми, анкети і перелік потрібних документів розміщено на сайті ЛНМА https://lnma.edu.ua/ у розділі «Творчість – Конкурси і фестивалі».

За матеріалами Положення про І Всеукраїнський відкритий студентський конкурс хорових і симфонічних диригентів

Вікторія АНТОШЕВСЬКА