Avanti+: концерт-посмішка до 1 квітня

42
Share Button

Відомий український ансамбль Avanti+ у рамках проекту MK Classics (куратор — Тетяна Калініченко) 31 березня представлять спеціальну концертну програму «Poisson d’Avril, або Іменини Домового»

Кажуть, що традиція відзначати веселе свято на честь бога сміху існувала ще в Стародавньому Римі. Не менш древнім вважається свято жартів у Стародавній Індії (31 березня).

Традиція першоквітневих жартів і розіграшів у Європі з’явилася в XVI столітті. До 1582 року у Франції (яка в ту пору жила за юліанським календарем) Новий рік відзначали навесні — з 25 березня до 1 квітня. Потім король Карл IX ввів григоріанський календар, і новорічні свята перенесли на 1 січня.

Деякі люди продовжували відзначати Новий рік 1 квітня, і над ними жартували, даруючи їм порожні подарунки. Сонце в цей час знаходилося у сузір’ї Риб. Із тих часів забавні витівки у Франції стали називати “квітневою рибою” (Poisson d’Avril).

На Русі 1 квітня відзначалися Іменини Домового. Вважалося, що в цей день Домовик, невидимий покровитель будинку, прокидається після зимової сплячки. Щоб його умастити, домочадці готували смачні страви, а також веселі видовища і розіграші. З часом про домового забули, а традиція жартувати, розігрувати й обманювати залишилася, як і приказка – першого квітня нікому не вірять.

afisha

На концерті, присвяченому 1 квітня, музиканти допоможуть слухачам зануритися в історичне минуле найвеселішого свята року, що пов’язане з веселими витівками, чудернацькими обрядами та віруваннями, а також жартівливими подарунками-сюрпризами. Саме такими «презентами» і стануть музичні твори, що прозвучать у програмі концерту. Кожен із них має власну веселу й креативну історію створення і неодмінно приносить слухачам позитивні враження та емоції.

Майже всі твори, зазначені у програмі концерту, представлені в ексклюзивному аранжуванні керівника проекту Наталії Лебедєвої-Фівейської для незвичного складу ансамблю Avanti+ – фортепіано в чотири руки у поєднанні зі скрипкою та ударними інструментами.
Програма «Poisson d’Avril, або Іменини Домового»:

Йоганн Штраус. «Радецьки-марш»; Габрієль Форе. «Спогади про Байройт (Пародія на теми Ріхарда Вагнера)»; Каміль Сен-Санс. Фрагменти з зоологічної фантазії «Карнавал тварин»: «Черепахи», «Піаністи», «Доісторичні тварини», «Акваріум», «Фінал»; Жорж Бізе – В’ячеслав Грязнов. «Хабанера»; Джордж Гершвін. Сюїта з опери «Поргі та Бесс»; Зез Конфрі. «Кошеня на клавішах»; Дмитро Шостакович. «Таїті-трот»; Леонард Бернстайн. Увертюра до мюзиклу «Кандід»; Мирослав Скорик. Джазові парафрази на теми Людвіга ван Бетховена «Місячна соната», «Апасіоната», «До Елізи»; Лерой Андерсон. «Дрібничка», «Наждачний балет»; Вольфганг Амадей Моцарт – В’ячеслав Грязнов. «Турецька рапсодія».

AVANTI+ у складі: Наталія Лебедєва-Фівейська, Карина Мікаелян (фортепіано), Катерина Рябова (скрипка), Тетяна Рябова (ударні інструменти). Ведуча – кандидат мистецтвознавства Ірина Богданова.

Приходьте й отримуйте незабутні враження!

Початок о 20 годині.

За матеріалами прес-релізу

Share Button