Знайомтесь – Тору Такеміцу

34
Share Button

Звісно знайомство буде заочним: у виконанні ансамблю сучасної музики Alter Ratio та співачки Назгуль Шукаєвої звучатимуть вокальні твори нині вже класика японської музики ХХ століття Тору Такеміцу. Імпреза під назвою «Ijust sing» відбудеться 1 квітня у Домі освіти та культури «Майстер Клас».

Сам Такеміцу називав свою музику садом, а себе – садівником. «Слухаючи мою музику, ви ніби мандруєте садом, у якому ви – свідок гри світла, візерунків і текстур», – говорив маестро.

Музика Такеміцу – це синтез японської традиції і західного модернізму. Великий вплив на нього мала творчість Клода Дебюссі, Антона Веберна, Арнольда Шенберга, Едгара Вареза, Олів’є Мессіана, Джона Кейджа, Яніса Ксенакіса. На одному полюсі шукань майстра була електронна музика, якою він захопився у середині 1950-х, на іншому – культура дзен і особливе трактування порожнечі та мовчання як основи музики. Разом із тим його творам притаманні щирість і пристрасність, яку свого часу відзначив Ігор Стравінський.

ззБільшість композицій, що прозвучать під час концерту, Такеміцу написав для кіно і театру. Окрім того слухачі почують цикл пісень «Songs», створений під впливом дитячих вражень від джазових і блюзових композицій, які любив слухати батько композитора. Їх можна легко прийняти за джазові стандарти, соул балади, композиції з бродвейських мюзиклів, меланхолійний французький шансон. Хоча звісно все не так просто. Також у концерті звучатимуть джазові стандарти й госпели.

Отже на меломанів чекає вельми цікавий вечір. Екзотична програма і незвичний склад виконавців зроблять його незабутнім.

Початок концерту о 20:00.

Вартість квитка – 159 грн. Студенти мають право на 50 відсотків знижки, вхід для пенсіонерів – безкоштовний.

Квитки можна бронювати за тел.: 594-10-63.

 

Довідка: Тору Такеміцу (1930–1996) – японський композитор. Народився в Токіо. Навчився у Ясудзі Кійосе (Yasuji Kiyose), очільника японського відділення товариства сучасної музки. Був одним із засновників авангардної мистецької групи «Дзіккен Ко:бо:» (実験工房).Писав музику для різних інструментальних складів, хору, магнітофонної стрічки тощо.

Share Button