Балетний конкурс у Варні відзначає 50-річчя

34
Share Button

Міжнародний балетний конкурс у Варні відзначає 50-річчя, для участі в ньому до Болгарії прибули 127 артистів з 30 країн.
У 1964 році в чорноморської столиці Болгарії відбувся перший міжнародний конкурс артистів балету, якому судилося довге життя і загальне визнання. За 50 років свого існування «балетна олімпіада» відкрила шанувальникам мистецтва таких видатних артистів, як Михайло Баришников, Наталія Макарова, Володимир Васильєв, Наталія Бессмертнова, Патрік Дюпон (Франція).

laureates-2012-1024x558
«Геній професора Еміла Дімітрова (болгарська хореограф, організатор конкурсу у Варні – прим. Кор. ІТАР-ТАСС) криється в” винахід “цих змагань, які перетворили Варну в світову академію класичного і сучасного балетного мистецтва. Він був глибоко переконаний у необхідності збереження і розвитку цього “невагомого мистецтва”, його атлетичних і естетичних цінностей, витонченості та краси », – нагадав сьогодні на прес-конференції у Варні член ради засновників фонду« Міжнародний балетний конкурс – Варна »професор-хореограф з Франції Жив Фукс.
Починаючи з 1991 року фонд організовує дані змагання. Його президент Димитр Димитров зазначив, що через Варненського сцену за ці роки пройшли більше 2500 артистів балету з 40 країн світу. У рік ювілею для участі в конкурсі до Болгарії прибули 127 майстрів з 30 країн, найбільші делегації приїхали з Росії, Японії та Кореї.
«Балетна олімпіада» пройде на сцені Літнього театру з 15 по 30 липня в три тури в молодшій і старшій вікових групах. Честь російської балетної школи будуть відстоювати 13 балерин і 9 танцівників.

EKATERINA_BORCHENKO_PETR_BO
Головою журі конкурсу призначений легендарний танцівник, професор-хореограф Володимир Васильєв. Змагання проводяться під патронатом віце-президента Болгарії Маргарити Попової і ЮНЕСКО.

Share Button