za-2-zajcami

Нещодавно, 4 жовтня на чернігівській сцені відбувся показ ще однієї поновленої вистави, яка упродовж багатьох років входить до репертуар театру. Це – одна з найвідоміших вітчизняних класичних комедій «За двома зайцями» за однойменною п’єсою Михайла Старицького

Поставлена у 2007 році та поновлена через десятиліття режисеркою, заслуженою діячкою мистецтв України Вірою Тимченко, ця комедійна вистава у вересні 2021-го була всоте представлена шанувальникам Чернігівського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Після вимушеної перерви у діяльності закладу, спричиненої нападом на Україну російських загарбників, творчий склад знову повертає чернігівцям можливість доторкнутися до невмирущих джерел класичної української драматургії.

Глядачі з радістю упізнавали улюблених акторів у сценічних образах героїв спектаклю, зокрема, заслужених артистів України Антоніну Баглій, Едуарда Брагіду, Любов Колесникову, Наталію Максименко, артистів Миколу Бичука, Світлану Бойко, Петра Великого, Наталію Гнатенко, Валентина Кореня, Миколу Лемешка, Владислава Лещенка, Олександра Манастирського. Успішним дебютом у ролі Галі став виступ молодої актриси Оксани Ленчевської.

У трактуванні шевченківців комедійна історія про збанкрутілого спритного цирульника, який прагне розв’язати свої фінансові проблеми шляхом вигідного шлюбу з багатою нареченою, перетворилася на захопливу музичну виставу, що виконувалася у супроводі оркестру театру під орудою головного диригента, заслуженого артиста України Олексія Рощака.

Натхненна гра талановитого акторського ансамблю, чудове музичне оформлення, оздоблені рольовими ознаками співи й танці – все це створювало піднесений настрій у глядачів, які і насміялися досхочу, й отримали задоволення від яскравого сценічного дійства.

Після завершення вистави публіка захоплено аплодувала виконавцям, дякуючи за чудову гру і подаровані враження.

Раїса МІНЕНКО

Фото Ганни КОЛЕСНІКОВОЇ