lviv-org-zal

Львівський органний зал працюватиме все літо без перерв, 56-й концертний сезон триватиме до вересня

У червні 2024 року у Львівському органному залі заплановано 47 подій: симфонічні, органні, хорові концерти, вечори вишуканої камерної музики (арфа, віолончель, скрипка), концерти при свічках, а також розмови про класичну музику, екскурсія та спеціальна інтерактивна подія для дітей.

Новий формат

Місяць відкриє «Академічно-неформальна розмова про класичну музику». 1 червня о 14:00 співдиректор Органного, культурний менеджер Тарас Демко та музикознавиця Людмила Бурда в затишному офісі говоритимуть із публікою про класику, досліджуючи тему під несподіваними ракурсами.

День народження органа

5 червня відбудеться великий органно-симфонічний концерт на честь Дня народження органа. Унікальний орган було урочисто відкрито 4 червня 1933 року. Він має 60 регістрів і майже 5 тисяч труб, є найбільшим історичним концертним органом України. На концерті ви почуєте рідкісні твори для органа у виконанні Світлани Позднишевої з оркестром Луганської філармонії, які вразять вас масштабністю, створять урочистий настрій і подарують відчуття радості й піднесення. Дириґуватиме Іван Остапович.

Запрошені виконавці

Першою запрошеною солісткою червня стане солістка Ужгородської обласної філармонії Катерина Гажо. У її виконанні 8 червня звучатиме Європейська органна музика. А 9 червня юні вихованці Ужгородської музичної школи, які навчаються в органному класі Катерини Гажо, представлять свої уміння на «Органному чиназес-концерті». Слухачам обіцяють атмосферу безтурботності, позитиву і захоплення, адже на сцені виступатимуть діти.

12 червня відома українська клавесиністка Олена Жукова виконає Гольдберг-варіації – один із найвидатніших і найвіртуозніших творів доби Бароко. Відвідувачів запрошують зануритися у неперевершену атмосферу класики при свічках під звуки клавесина.

14 червня Органний запрошує на вечір музики естонського майстра Арво Пярта. Вишукане виконання камерного хору SINE NOMINE з Києва та Струнного оркестру Луганської обласної філармонії під керівництвом дириґента Назарія Тарасенка подарують вам незабутні емоції. Концерт відбудеться за підтримки Посольства Естонської Республіки в Україні.

15 червня о 19:00 Київський ансамбль старовинної музики Dolce Barocco запрошує у цікаву музичну подорож бароковою Європою: відомі та рідкісні, вишукані шедеври композиторів Італії, Франції, Німеччини, Англії, Бельгії від раннього бароко (та навіть трошки ренесансу) і до витонченого рококо.

19 і 20 червня Львівський органний зал приймає органістів із Польщі. З концертами підтримки України в часи війни виступлять Войтек Мішковіч і Шимон Чапік. У дуеті з ними гратиме українська органістка, яка нині навчається у Польщі, Ольга Шпинда.

27 червня відбудеться вечір поезії та музики від військовослужбовця ЗСУ, підполковника й поета Володимира Тимчука і львівського віолончеліста Ярослава Мигаля – «Барокове світло поезії та музики».

Симфонічні концерти

16 червня пройде вечір української симфонічної музики від оркестру Луганської обласної філармонії і молодих львівських музикантів – піаніста Романа Шутка й дириґента Олега Чаплинського. На концерті в Органному залі звучатиме Симфонія Володимира Сокальського і Концерт для фортепіано з оркестром № 1 Сергія Борткевича.

Завершить місяць 30 червня «Бетховен. Брамс. Симфонічний вечір». У виконанні луганського симфонічного оркестру під батутою знаного львівського маестро Мирона Юсиповича лунатиме всесвітньо відома класика.

Хорові концерти

13 червня Львівський муніципальний хор «Гомін» – один із колективів Органного залу – презентує нову програму «Джаз і спіричуел». Під дириґуванням Вікторії Антошевської хор виконає спірічуелси «Go Down, Moses», «Stand by Me», які вже давно стали хітами поп-музики. А центральними творами концерту стануть яскрава «Фестивальна меса» американського композитора Джона Левітта й «Маленька джазова меса» британського композитора Боба Чілкотта.

23 червня хор «Гомін» повторить програму «Цей хор, цей хор мені щоночі сниться» з ретро-пісень української естради. Її премʼєра з величезним успіхом відбулася у травні.

Особливі події

15 червня о 14:00 відбудеться інтерактивний концерт для дітей «Граємо», на якому діти можуть познайомитися з класикою граючись! В оновленій програмі буде ще більше веселощів, відомих мелодій і цікавих завдань для малечі.

21 червня «Шедеври фортепіанної музики» звучатимуть у виконанні Меланії Макаревич.

22 червня Органний запрошує на екскурсію.

Також у червні, як і завжди, багато органних концертів від солістів: Олени Мацелюх, Світлани Позднишевої, Ольги Стрілецької, Віталія Дворового. Особливу атмосферу обіцяють концерти при свічках («Бах при свічках», «Звуки ангелів при свічках», «Старовинна органна музика при свічках», «Романтична музика при свічках»).

За інформацією пресрелізу