dodomu

«Маріуполь чекає повернення додому». Це тема нової виставки у Галереї органного залу, яка відбудеться у рамках проєкту «Культурна деокупація Маріуполя» спільно з центром «ЯМаріуполь.Львів» та Маріупольською художньою школою імені Архипа Куїнджі

На виставці будуть представлені малюнки учнів Маріупольської художньої школи імені Архипа Куїнджі, частково релокованої до Львова з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Поруч із ними побачимо картини дорослих маріупольців, учасників арт-терапевтичної групи, яка розпочала роботу влітку 2022 року у Львівському органному залі.

«Живопис і музика – два крила, що витягують із депресії, дають сили на життя й боротьбу. У картинах маріупольців, написаних в Органному, сплелися гіркота втрат і віра в майбутнє, біль від пережитого та вдячність ЗСУ, спогади про чарівне місто біля моря і надія на те, що воно скоро знову замайорить синьо-жовтими кольорами», – зазначають організатори.

Кураторка виставки – Оксана Пехотська-Гнатишин, керівниця художньої школи Архипа Куїнджі та відома художниця.

«Додому» – це вже друга виставка Маріупольської художньої школи й третя виставка, повʼязана з Маріуполем, яка демонструється у Галереї органного залу. Зокрема, весь жовтень 2023 року тривала виставка «Маріуполь. 86 #наживо», що розповідала про те, як світ спостерігав через соціальні мережі за подіями під час блокади Маріуполя, яка тривала 86 днів.

Відкриття виставки «Додому» відбудеться 1 грудня о 17:30. Вхід – вільний.

Виставка діятиме з 2 грудня 2023-го до 4 січня 2024 року включно. Працюватиме щодня з 13:00 до 18:30. Вхід у Галерею органного залу – за вхідним квитком, який дає також право відвідування концертного залу.

За інформацією пресрелізу