Фото Евгения Кравса 21.10.13 Скорик Мирослав

У Львові визначили переможців Другого всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

Головним завданням конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських авторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. Цьогоріч конкурс відбувся у Львівській національній філармонії вдруге.

Юрій Пікуш

Предмет конкурсу – твір для одного інструмента соло (на вибір) із симфонічним оркестром, що спеціально написаний для конкурсу (завершений у 2023 році) та не був публічно виконаний до подачі на конкурс. Твори повинні базуватися на переосмисленні традицій української симфонічної музики у поєднанні з новаторськими пошуками, притаманними світовій музиці другої половини XX – початку XXI століття.

Вісім партитур було подано і передано для оцінювання міжнародному журі у складі: Юрій Ланюк, голова журі, композитор (Україна); Богдана Фроляк, композиторка (Україна); Іван Небесний, композитор (Україна); Кармелла Цепколенко, композиторка (Україна); Назарій Стець, виконавець (Україна); Єжи Корновіч, композитор (Польща); Вінсент Козловський, диригент, композитор (Польща).

Рената Сокачик

Проведення конкурсу забезпечував оргкомітет (голова – генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп, виконавчий директор – Богдан Сегін).

Було визначено шість критеріїв оцінювання поданих на конкурс партитур: композиторська професійна майстерність; якість нотного запису; ідея, концепція і форма; майстерність володіння оркестровим письмом; прояв композиторської індивідуальності; елементи новаторства.

Оцінювання за цими критеріями відбувалося за десятибальною шкалою. Згідно з результатами, три композиції-переможці отримали по 320, 278 і 246 балів відповідно.

І місце – партитура під кодом «Jupiter141», Концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra» (автор – Юрій Пікуш, Дніпро).

Нікіта Іванченко

II місце – твір із символом «siddal», Поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments» (авторка – Рената Сокачик, Ужгород).

III місце – твір із символом «Seishin», Концерт для віолончелі з оркестром № 1 «Картини війни» (автор – Нікіта Іванченко, Маріуполь).

Трьох переможців відзначать винагородами, відповідно, у 200 000 грн (брутто), 170 000 грн (брутто) й 130 000 грн (брутто). Окрім цього, їхні твори прозвучать на концерті 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» (за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, диригент – Вінсент Козловський).

Спеціальну премію конкурсу від Оани та Сімона Камартін (Швейцарія) – присуджено твору під кодом «Cookie Monster» («Монолог-діалог-полілог» для контрабаса та оркестру, автор – Остап Мануляк, Львів). Її грошовий еквівалент становить 750 євро.

Остап Мануляк

Нагородження переможців відбудеться 1 жовтня у Львівській національній філармонії.

Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започатковано, нагадаємо, у Львові 2021 року й присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з Департаментом із питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації і Львівської обласної ради. Партнер конкурсу – Львівська організація Національної спілки композиторів України.

За інформацією пресрелізу

Головне фото Євгенія КРАВСА