Етелла Чуприк та Елісо Вірсаладзе у Філармонії

45
Share Button

З перервою в тиждень – 4 та 12 лютого – у Національній філармонії України з романтичним репертуаром виступатимуть львів’янка, доцент Львівської академії музики Етелла Чуприк та професор Московської консерваторії Елісо Вірсаладзе

Постаті цих піаністок аж занадто різні, щоб анонсувати їх концерти поруч, в одному матеріалі. Але водночас – обидві вони однаковою мірою неповторні та привабливі, залежно від того, чому надає перевагу слухач. Etella_Chupryk1Етелла Чуприк – родом із Закарпаття, вундеркінд із багатодітної родини, вихованка Марії Крих у Львівській консерваторії, лауреат конкурсів Лисенка у Києві, Рахманінова у Москві, Ліста у Будапешті – стихійна, із шаленою енергетикою, вибухова хвиля якої накриває публіку із голови до п’ят, так, що може хотів би, але не помічаєш дрібних огріхів, а деякі емоційні та динамічні перебільшення сприймаєш як єдино можливі і переконливі. Їй завжди найкраще удавалися твори композиторів-піаністів романтичної доби, у яких справді потрібні розмах та харизматичність. На сольному рециталі 4 лютого це будуть «Заручення», Фантазія-соната «Після прочитання Данте» Ференца Ліста, Полонез-фантазія As-dur Фридерика Шопена, їм до пари – «Апасіоната» Людвіга ван Бетховена та Прелюдія c-moll, ор.23 № 7, а на контрасті – «Колискова» і знаменитий Вальс cis-moll Шопена, Елегія та Прелюдія cis-moll op.32 № 12 Рахманінова. І на завершення – фантазія на дві теми із «Лускунчика» Петра Чайковського у транскрипції Етелли Чуприк.

Eliso-Virsaladze1Легендарна, знана ще із радянських часів Елісо Вірсаладзе виступатиме із Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України під орудою маестро Романа Кофмана. У першому відділі звучатимуть Друга симфонія Франца Шуберта та Увертюра до опери «Оберон» Карла Марії Вебера. А другий відділ присвячено Шопену та його Першому фортепіанному концерту. Витончений аристократизм, тендітні і водночас палкі емоції цього раннього шопенівського шедевру якнайкраще відповідні образу самої солістки, Елісо Вірсаладзе.

 

Share Button