Фестиваль у Тростянці

64
Share Button

Одначасно з фестивалем музики Петра Чайковського у Вінниці на Сумщині відбувся Другий всеукраїнський фестиваль класичної музики «Чайковський-Fest».

Життя і творчість видатного композитора тісно пов’язана з Україною. У Кам’янці, де мешкала родина сестри Чайковського, він працював над фортепіанним циклом «Пори року», оперою «Євгеній Онєгін», балетом «Лебедине озеро». Але найцікавішим було перебування Чайковського у місті Тростянці, куди 1864 року молодого композитора, ще студента Петербурзької консерваторії, запросив князь Олексій Голіцин. Саме тут улітку композитор написав свій перший симфонічний твір – увертюру «Гроза» за мотивами драми Олександра Островського.

Цьогоріч виповнюється 150 років із часу перших відвідин Петром Чайковським Тростянця. У зв’язку з цим уже вдруге Тростянецька міська рада спільно з Національним порталом академічної музики «МusicreviewUkraine» за підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Клубу шанувальників творчості Петра Чайковського організувала Другий Всеукраїнський фестиваль «Чайковський-Fest» на пошану видатного композитора XIX століття.

Культурно-мистецький форум проходив у Тростянці в залах палацу Голіцина за участю відомих українських солістів, ансамблів і оркестрів, а також молодих талантів Сумщини. Зокрема виступили лауреати міжнародних конкурсів Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України, квартет народних інструментів «Лабіринт», камерний оркестр «Ренесанс» Сумської обласної філармонії, а також молоді музиканти та колективи Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського та Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка.

Автор: Володимир ГОЛУБНИЧИЙ

Share Button