Фортепіанний квінтет від Брамса, Дворжака і київських музикантів

155

28 березня у Великому залі консерваторії звучатимуть шедеври камерної музики ХІХ століття: у програмі вечора фортепіанні квінтети Йоганнеса Брамса і Антоніна Дворжака.

Жанр фортепіанного квінтету, сформувавшись в епоху класицизму, досяг розквіту у ХІХ–ХХ століттях. І це закономірно. Опора на модель сонатно-симфонічного циклу з його всеосяжністю проблем людського буття у поєднанні з камерним складом виконавців сприяли популярності квінтету у середовищі композиторів, для яких тема «Особистість і навколишній світ» була стрижнем творчого процесу. До цього жанру звертались Роберт Шуман і Олександр Бородін, Габріель Форе і Сергій Танєєв, Джорд Енеску і Дмитро Шостакович, Борис Лятошинський і Альфред Шнітке.

Проте картина була б неповною без композицій двох титанів романтичної епохи – Йогеннеса Брамса і Антоніна Дворжака.

Фортепіанний квінтет фа мінор ор. 34 Брамса вважається одним із найпотужніших творів у доробку майстра. Російський критик Володимир Стасов називав його геніальним, відзначаючи «трагізм і нервову силу» першої частини і «незрівняну міць», «колосальність» скерцо.

У протилежність трагедійним образам твору Брамса другий Ля мажорний квінтет ор. 81 Антоніна Дворжака безперечно далекий від проблем світового масштабу. Ця музика має яскраво виражений національний характер, сповнена оптимізму, світлого погляду у майбутнє.kvintet-1

Ці, такі різні з точки зору на місце людини у навколишньому світі твори презентуватимуть чудові київські музиканти: скрипалі Назар Тотовицький, Маріана Скрипа, Богдан Шалига і Віктор Глибочану; альтисти Роман Гаврилюк і Наталія Оніщук та віолончелісти Христина Кульчинська і Артем Замков. Партію фортепіано виконуватиме недавній переможець конкурсу «Skoryk-Competition–2016» Ілля Зуйко.

Не пропустіть зустрічі з шедеврами камерної музики.
Початок концерту о 19:00. Вхід – вільний.

Валентина Кулик