Форум XIV: чекаємо пряних десертів

29
Share Button

З 8 квітня у столиці триває Міжнародний форум «Музика молодих», який уже за минулих 10 днів порадував аудиторію гурманів дуже серйозними, цікавими, оригінальними та ефектними проектами

Такими, як ексклюзивний тригітарний концерт іспанця Агустіна Кастілья-Авіли, виступ Українського імпровізаційного оркестру, унікальний концерт сучасної східної музики у виконанні ансамблю «Sed Contra», флейтовий соло-проект Сергія Вілки та іншими. А також у рамках форуму відбувся феєричний концерт квартету «Гольфстрім», де (як і майже завжди у їхніх програмах) зібралися в одну папку кардинально полярні за стилістикою опуси (як і належить у такому фестивалі). Юні українські, й не тільки українські композитори отримали щастя представити на сучасний культурний стіл свої нові опуси.

Форум продовжується. І на десерт залишаються лише делікатесні заключні проекти. Утім вони обіцяють чимало цікавих прем’єр, які обов’язково варто почути.

«The Piano Solo Project»: Фортепіано – Віталій Кияниця [https://www.facebook.com/events/490400727828182/]

Скажу, що сьогодні композитори – це дуже багатогранні особистості, які, окрім того, що пишуть музику, також є блискучими виконавцями, диригентами, організаторами. У рамках форму було заплановано два сольних проекти (флейтовий і фортепіанний), а солісти в них – саме такі широкопрофільні творчі особи: Сергій Вілка (який уже блискавично відіграв свій концерт) і Віталій Кияниця.

Віталій, до речі, цьогоріч став володарем спеціального призу на Міжнародному конкурсі піаністів в Орлеані (Франція). Нині серед молодих виконавців він є одним із небагатьох, хто послідовно виконує сучасну музику – як класику авангарду, так і музику сьогодення.

Жайм Рейш
Жайм Рейш

18 квітня о 19.30 у залі Академії мистецтв він зіграв соло концерт із творів європейських і вітчизняних авторів. У виконанні Віталія Кияниці уперше прозвучала його нова п’єса для фортепіано. Виконувалася також музика корифеїв ХХ століття – Марка Андре і Тору Такеміцу. Окрім того, лунали твори молодих композиторів Катеріни ді Чекка, Анни Аркушиної, Сергія Вілки (на мій погляд, одного з найоригінальніших молодих київських композиторів). Іще прозвучав твір Жайма Рейша, – португальського композитора, який зовсім недавно особисто приїздив в Україну з лекцією і на свою прем’єру (в рамках фестивалю «Kyiv Contemporary Days»). А, можливо, восени він завітає до нас знову, тому ви маєте шанс до цього підготуватися, прийшовши на концерт.

У середу, 20 квітня, відбудеться аж два концерти, які теж не можна пропустити. «The Duo Project»: фортепіано – Антті Вахтола; кларнет – Мікко Раасакка [https://www.facebook.com/events/1695565124039487/permalink/1696696013926398/]
О 18.30 пройде довгоочікуваний концерт дуету з Фінляндії – кларнетиста Мікко Раасакки й піаніста Анті Вахтоли. Вони презентують киянам свіжі твори композиторів із Німеччини, Туреччини і, звичайно ж, Фінляндії. А у нас буде можливість почути європейську музику у виконанні визнаних музикантів, які вже виступали у Фінляндії, Швеції, Данії, Ісландії, Естонії, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Великобританії, Росії, Німеччині, Франції, Іспанії, Канаді та США.
Кларнетист Мікко Раасакка – спеціаліст у сфері виконання саме сучасної музики. Він навіть є автором керівництва з технік сучасного виконання на кларнеті.

«Електроакустика» [https://www.facebook.com/events/1082430088486190/]

Мікко Раасакка
Мікко Раасакка

Слідом за цим концертом ви встигнете прийти на останню імпрезу – закриття фестивалю, яке відбудеться у просторі «Контрапункт» на Подолі. Це буде проект «Електроакустика» Алли Загайкевич, який логічно завершить форум. Тут звуки живих інструментів сплетуться з електронними експериментальними звуковими пошуками.

Програма концерту буде дуже насиченою. Серед авторів більшість – молоді київські композитори і нинішні студенти консерваторії (О. Чорний, А. Стук, О. Галас, В. Коломієць), а також двоє студентів київської консерваторії у минулому, які тепер навчаються на факультетах електроакустичної музики у провідних європейських навчальних закладах: Анна Аркушина (м. Грац) та Ілля Разумейко (м. Відень). Уперше в рамках проекту електроакустики виконуватиметься музика молодого і талановитого композитора Миколи Хшановського, нині студента Львівської консерваторії.

Микола Хшановський
Микола Хшановський

На цьому концерті вже вдруге у рамках форуму прозвучать композиції Жайме Рейша, учня Карлхайнца Штокхаузена і сучасного метра у сфері електроакустичної музики.

Отже, не втрачайте можливості почути передових зарубіжних і вітчизняних молодих музикантів – композиторів, виконавців. Адже наступний Міжнародний форум «Музика молодих» за традицією відбудеться тільки через два роки.

І не варто забувати, що вхід на всі концерти вільний! (Окрім проекту «Електроакустика», де вільно пройдуть лише студенти консерваторії.)

Марина ГАЙДУК

На головному фото – Віталій Кияниця. Автор – В’ячеслав ЯНЮК

Share Button