Українські музикознавці матимуть свою премію!

29
Share Button

Національна cпілка композиторів України доводить до відома музичної спільноти про заснування Всеукраїнської премії з музикознавства PRIMUS UNTER PARES

Основна мета премії – сприяти розвитку українського музикознавства, привернути до нього увагу суспільства, підвищити його значущість, підтримати талановитих фахівців.

Премія не має грошового еквіваленту, але відсутність матеріального заохочення не применшує її значення. Цінність премії – у незалежному професійно-строгому виборі (за «гамбурзьким рахунком»), у направленому на лауреата світлі визнання.

Положення про Премію та Оргкомітет у складі: Олена Зінькевич, Тамара Невінчана, Геннадій Сасько, Юрій Чекан – схвалено і затверджено на засіданні Правління НСКУ 1 лютого 2016 року.

Премія присуджуватиметься щорічно. На її здобуття можуть бути висунуті як надруковані, так і рукописні наукові дослідження (різних форматів: стаття, збірник статей, монографія, дисертація), критичні роботи (статті, рецензії, буклети) тощо.

Право висування на здобуття премії мають: самі автори, творчі спілки, Національна академія мистецтв України, заклади мистецтв, видавництва, засоби масової інформації, науковці-музикологи, критики й журналісти. Обмежень для номінантів за віком, місцем проживання і місцем публікації не встановлено.

Вищим робочим органом премії є призначений НСКУ Оргкомітет, який контролює дотримання статуту премії, формує Раду експертів, визначає порядок її роботи.

Для визначення читацької думки (Vox populi) список номінованих авторів і висунуті на премію твори будуть оприлюднені на сайтах НСКУ, секції критики Національної музичної академії України імені Петра Чайковського та Facebook.

Рада експертів оновлюватиметься щороку і складатиметься з п’яти осіб. До її складу можуть бути запрошені фахівці-музикознавці (науковці та критики), композитори, журналісти.

Лауреатів премії Рада експертів визначатиме шляхом таємного голосування.

Лауреати премії оголошуватимуться у День музики – 1 жовтня.

Початок прийому робіт на здобуття премії – з 30 березня 2016 року.

Прийом робіт на здобуття премії закінчується не пізніше 1 вересня.

Адреси, за якими подаватимуться імена номінантів та їхні роботи:

НСКУ: ucomposeru@ukr.net

сайт Мі-Ре http://mi-re.do.am/index/0-3

За матеріалами, наданими Оргкомітетом премії

Share Button