Гольфстрім Х і квартет «Гольфстрім»: «Перші квартети»

37
Share Button

Різностильову і водночас вельми незвичну за задумом програму «Перші квартети» презентуватиме 5 квітня струнний квартет «Гольфстрім». Концерт пройде в рамках багаторічного фестивалю камерної музики Гольфстрім Х, ініціатором та організатором якого є український композитор і віолончеліст Золтан Алмаші.

Інтригу вечора становитиме виконання перших квартетів авторів різних епох – віденських класиків і українських композиторів різних поколінь. Зокрема, у концерті звучатимуть Струнні квартети Йозефа Гайдна, Вольфґанґа Амадея Моцарта, Левка Ревуцького і Золтана Алмаші.

Окрім того, програма має ще кілька особливостей. Одна з них пов’язана з квартетом № 1 Йозефа Гайдна, який має програмний підзаголовок «Полювання». Так уже сталося, що цей опус є не просто першим квартетом у творчості митця, це – узагалі перший зразок жанру, що робить його винятковим в історії музики.

«Свою історію» має також і Струнний квартет Левка Ревуцького. Цей твір, залишившись недооформленим Майстром, багато років пролежав серед рукописів його особового архіву. Лише у 2011 році його віднайшла хранителька матеріалів Ревуцького і дослідниця його творчості Валентина Кузик. Наступного року композиторка Вікторія Польова здійснила реконструкцію квартету. У її редакції твір уже кілька разів звучав на київських сценах. Однак не у виконанні квартету «Гольфстрім».

До слова, квартет «Гольфстрім», за висловом його артистичного директора Золтана Алмаші – «колектив, що має схильність до парадоксу і ломання стереотипів, намагається вирватись із пасток різноманітних культурних “гетто”».

Учасники ансамблю: Ольга Аколішнова – перша скрипка, Маріана Скрипа – друга скрипка, Андрій Тучапець – альт і Золтан Алмаші – віолончель.

Залишилось додати, що місце проведення концерту – Дім освіти та культури «Майстер Клас», час – 20:00.

Вартість квитків – 80 грн. Студенти і пенсіонери мають п’ятдесят відсотків знижки.

Бронювання квитків за телефоном 044-594-10-63.

За інформацією прес-релізу

Share Button