atmasfera

4 травня ATMASFERA виступить у Києві у рамках українського туру з новою концертною програмою «По дорозі додому»

ATMASFERA – мультиінструментальний український колектив, який винайшов нове унікальне звучання, поєднуючи інструменти з усього світу – флейту, клавішні, акустичну гітару, фісгармонь, електрогітару, бас-гітару, мандоліну, домбру, бузуки, дарбуку, різноманітні перкусії, ханг, барабани, арфу, саксонет, дзвіночки, глокеншпіль та інші предмети, з яких можна видобути звук. Музиканти грають у стилі world music, а самі характеризуть свій стиль як indieyogamusic. Вони побували з концертами у 17-ти країнах світу, і цьогоріч на них чекають виступи в Іспанії, Франції, Швейцарії, Литві, Німеччині та Норвегії.

У перекладі з санскриту слово «атма» означає – особа, а сфера – це те, що її оточує. Отже творчість гурту зосереджена навколо внутрішнього світу людини та її глибинних переживань.

Нова концертна програма «По дорозі додому» дає зрозуміти що вплинуло на музичні смаки музикантів, які розкажуть про пошуки свого «справжнього дому» у мистецтві та житті, про те, що їх зібрало разом і мотивує далі працювати й ділитись творчістю. Їхня музика покликана об’єднувати людей навколо вічних цінностей, – таких як чесність, правдивість, віра, людяність, співчуття до ближніх, – і допомагати людям у критичні моменти, не забувати про головні речі для кожного. ATMASFERA використовує мантри – трансцендентні звукові вібрації, які вважають найдревнішою мовою людства.

У 2018 році гурт відзначено престижною американською премією Round Glass Music Awards у номінації «Гурт року». Ця нагорода відзначає не тільки музику, а й меседжі, які вона транслює всесвіту. Премія об’єднує музикантів навкруг проблеми екологічної і духовної свідомості людства.

Уникаючи музичних бізнес-форматів, залишаючись відвертими й щирими у пошуках нових форм і змістів, колектив віднайшов власне місце на всесвітньо відомих музичних сценах, здобувши визнання і прихильність слухачів.

Уперше гурт ATMASFERA заявив про себе у 2006 році – перемогою в українському відборі фестивалю «The Global battle of the Bands». Творчий шлях команда розпочала з напрямку Indie Music. Але, не зупиняючись у пошуках нових станів і звучань, звертаючись до різних культур світу, дослухаючись до себе та фанів, гурт зосередився на етнічному напрямку й World Music. Пізніше цей незвичний для європейської сцени музичний колектив представив Україну на фіналі цього конкурсу у Лондоні, де зайняв 4-те місце серед 48-ми гуртів з усього світу.

У 2008 році ATMASFERA визнано кращим гуртом фолкової сцени на фестивалі WOODSTOCK у Польші. 2009-го колектив виступив на всесвітньо відомому фестивалі джазової музики Moldejazz у Норвегії, а у 2012-му його визнано найкращим на американському порталі Musical Discoveries.

«Можна занурюватися у різні моделі, у різні концепції, але часом вони просто відводять тебе від твоєї головної ідеї. Музика може бути цікавою з технічної, інтелектуальної точки зору, але потрібного стану там уже не буде. Ми вчимося не втрачати головне», – відзначає вокалістка ATMASFERA Ямуна.

Особливий відгук серед слухачів отримав проект гурту – «Мантрадайвінг», мета якого – навчити людей не тільки слухати, а й співати.

Музичне мереживо із мелодійних індійських мантр та оркестрового аранжування, притаманного західній школі, стає особливо актуальним у сучасному шоу-бізнесі: така музика набуває нової функції – не тільки розважити, а й наповнити слухача, змусити його заспівати і через містичне поєднання давніх звуків відчути власний світ десь там, на глибині.

Останнім часом гурт можна частіше почути на закордонних концертних майданчиках, аніж в Україні. Однак, за словами музикантів, вони зараз активно готуються до туру містами України і зовсім скоро музику ATMASFERA можна буде почути у Львові, Києві, Запоріжжі та Одесі.

Найбліжчі концерти: Київ – 4 травня; Дніпропетровськ – 9 травня; Запоріжжя – 10 травня.

За матеріалами прес-релізу