grabovsky_1

1 лютого композитори Леонід Грабовський, Олександр Щетинський та MC Classics запрошують на презентацію книжки «Лінії. Перехрестя. Акценти». Захід пройде в рамках циклу мистецьких подій «Київ в авангарді. 1960-70-ті», що триває у Домі МК упродовж січня – березня цього року.

Книжка є першим виданням, повністю присвяченим видатному українському композиторові, представнику українського авангарду 1960-х років Леоніду Грабовському (ідея, укладання, загальне редагування, коментарі здійснив композитор Олександр Щетинський). Зібрані матеріали відтворюють життєвий і творчий шлях митця, містять чимало фактів і відомостей, необхідних для осмислення епохи, в якій Грабовському довелося жити і працювати. Видання містить як суто наукові дослідження його творчості, так й есеїстику та публіцистичні нариси.

До першого розділу увійшли діалоги Леоніда Грабовського і Олександра Щетинського, в яких детально обговорюються життєвий шлях композитора та його основні твори. Другий розділ складають аналітичні статті про композиторський метод і творчість автора. Статті належать музикознавцям і композиторам, а також самому Грабовського, який вдається до самоаналізу. Ще одна глава видання містить листи Грабовського до друзів і колег, написані упродовж 1960–90-х років. Також до книги увійшли два поетичні твори, пов’язані з композитором: його власний переклад поеми Райнера Марії Рільке і вірш Миколи Бажана, присвячений Грабовському (останній вперше друкується в авторській редакції). Завершує книгу вперше складений і вивірений з автором повний список його музичних творів.

У презентації візьмуть участь Олександр Щетинський (модератор), Леонід Грабовський, Галина Федорець (директор видавництва «Акта», Харкiв). У виконанні піаніста Євгенія Громова прозвучать твори Леоніда Грабовського.

Початок о 19:30
Вхід вільний!
Реєстрація обов’язкова за телефоном: (044) 594 10 63

За матеріалом прес-анонсу