Левко Ревуцький та Анатолій Коломієць: нова зустріч

161
Share Button

17 листопада у залі Київської організації Національної спілки композиторів України відбулася презентація нового видання: Анатолій Коломієць. Пам’ятні записки. Розмови з учителем (К., 2015)

Як зазначено в анотації, «“Пам’ятні записки” – публікація висловів і спостережень Учителя – визнаного світом українського композитора-класика й видатного Метра на ниві музичної педагогіки Левка Ревуцького, – занотованих упродовж двох десятиліть у загальному зошиті його учнем, згодом і асистентом, композитором Анатолієм Коломійцем».

Валентина Кузик
Валентина Кузик

Видання – черговий вагомий внесок у вивчення масштабної та багатогранної постаті Левка Миколайовича Ревуцького редактора-упорядника книжки, а також автора вступної статті, відомого українського музикознавця, невтомної дослідниці творчості й багаторічної хранительки архіву Ревуцького Валентини Кузик. Вона не тільки розшифрувала рукописні нотатки Анатолія Коломійця, а й уклала записки за хронологією, подала до них докладні коментарі та іменний покажчик із близько 210 (!) персоналій. Книжка містить також цікаві добірки фотографій із сімейних архівів Ревуцьких і Коломійців.

На 152-сторінках видання містяться насправді безцінні думки, поради, афоризми, враження – усе годі й охопити – Левка Миколайовича. Його постать висвічується новими, досі незнаними барвами. Вражає надзвичайна ерудиція, глибина знань, життєва мудрість, доброзичливість і щирість Майстра. Ніби прочиняються двері у його творчу – композиторську, педагогічну, наукову, редакторську – лабораторію. А поряд вимальовується не менш виразна і яскрава особистість Анатолія Панасовича Коломійця, який збирав, своєрідно відфільтровував і скрупульозно записував словесні перли Вчителя.

obklad

Понад дві години презентації промайнули, немов на одному диханні. У центрі уваги були Левко Ревуцький, Анатолій Коломієць, а також молодший брат Анатолія Панасовича, відомий театрознавець і журналіст Всеволод Коломієць, який зберіг дорогоцінний зошит і дуже багато зробив, аби видання вийшло в світ, та, на жаль, не побачив його, пішовши з життя. Але справу підхопив його син Віталій Всеволодович, «доброчинна підтримка якого, – підкреслено на початку книжки, – уможливила видання». Віталій Всеволодович і його мама, дружина Всеволода Коломійця Лариса Обовська були присутні у залі й приймали вітання.

Серед публіки, що зібралася, виявилося багато охочих виступити. Музикознавці Маріанна Копиця, Галина Степанченко, відомий хормейстер Лариса Бухонська, знана композиторка Ганна Гаврилець, поділилися вельми цікавими й дотепними спогадами про Анатолія Коломійця, у якого їм пощастило вчитися у Київській консерваторії, а також його брата Всеволода, із котрим декому довелося бути знайомими й працювати. Ведуча презентації Ірина Сікорська, музикознавці Анатолій Калениченко, Наталія Семененко, Ольга Голинська, відомий диригент Іван Гамкало висловили захоплені враження від книжки й порадили мерщій прочитати її тим, хто ще цього не зробив.

Героїнею вечора була, звичайно, і Валентина Кузик, якій усі дякували за величезну багаторічну кропітку, подвижницьку працю, самовіддане служіння пам’яті Левка Ревуцького й усьому, що пов’язане з його іменем.

Ольга ГОЛИНСЬКА

На фото: Левко Ревуцький з учнями Віталієм Кирейком (стоїть) та Анатолієм Коломійцем

Share Button