slipak

У Львівській філармонії відбудеться 5 концертів: із 28 до 30 червня відомі українські та іноземні солісти спільно з молодими камерними колективами та Академічним симфонічним оркестром зберуться, щоб ушанувати музиканта й воїна, який загинув за волю України

Маратон є відкритим для приєднання та свідчення спільної української мети: відзначення того світла, яке ніс Василь Сліпак, та його відблисків у нових ідеях, молодому поколінні музикантів. Звучатиме музика від українського та європейського бароко до сучасних неординарних експериментів.

ПРОМОРОЛИК: https://youtu.be/t-fkSO8I8v0

28 червня, 19:00, п’ятниця / Бароко l’immortelle

Музика здатна стати універсальним словником почуттів – ідея, яку вкладали барокові композитори у трактати про риторичні фігури. Ці записи могли розшифрувати кожну мелодію, перетворивши її на сюжет. Однак найцінніше те, що майже пів тисячоліття тому люди, слухаючи музику, відчували емоції, подібні до наших.

Таємничі посилання на сторінках партитур транслюватиме Ансамбль давньої музики «Terra Barocca». Їхня програма – це вісім унікальних творів доби бароко, серед яких і творіння легендарних майстрів, і музика несправедливо забутих композиторів. У програмі твори Йоганна Себастьяна Баха, Станіслава Сильвестра Шажинського, Йоганна Якоба Фробергера, Генрі Перселла, Клода Бальбатра, Жана-Фері Ребеля, Панкраса Руає та Антоніо Вівальді.

29 червня, 17:00, субота / Молитва для Василя

Програма концерту зосередиться на камерній музиці як новітніх авторів, так і представників пізньоромантичної епохи. Всі обрані твори, написані в індивідуальному стилі кожного з митців, відобразили головні тенденції розвитку української інструментальної музики. Спільно твори Василя Барвінського, Бориса Лятошинського, Ганни Гаврилець, Миколи Лисенка та Мирослава Скорика стануть молитовною згадкою про героя України Василя Сліпака. Вони прозвучать у виконанні струнного квартету «Фенікс» і відомої піаністки Віоліни Петриченко.

29 червня, 20:00, субота / Діалог сучасності

Новий ансамбль «etc.duo» у складі молодих виконавиць Наталії Кожушко-Максимів і Роксоляни Кіт пропагує сучасну українську музику. Її рідко чути на концертних майданчиках, вона про те, що лишається за лаштунками. Музика про щось інше, однак трепетно знайоме кожному з нас, що обов’язково вам сподобається. Точкою дотику тут стала українська сучасна музика, яку «etc.duo» виконує на кожному концерті. Зокрема, у цій програмі ви почуєте діалог творів новітнього часу, яскраво інтерпретований виконавицями. У програмі – твори Миколи Лисенка, Євгена Станковича, Антіна Рудницького, Ганни Гаврилець, Віктора Камінського та Юрія Іщенка.

30 червня, 17:00, неділя / «Я нічого не боюсь»

«Я нічого не боюсь. Тільки Бога» – ці відомі слова оперного співака, Героя України Василя Сліпака дали назву концерту.

Незламність та воля до перемоги відзначає знаменитий твір Людвіга ван Бетховена, що не випадково був обраний для програми Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії у рамках маратону пам’яті Василя Сліпака. Символічна та натхненна історія про графа Егмонта з Нідерландів оповідається в музиці однойменної увертюри.

Звучатиме і один з найпопулярніших зразків польського музичного авангарду – твір Генрика Гурецького «Симфонія жалобних піснеспівів». Написаний для оркестру та соло жіночого голосу, цей твір концентрує слухацьку увагу на образі матері в скорботі, яка оплакує загиблого сина та є символічно співвідносною з Дівою Марією і водночас жертвами Другої світової війни.

Для події з Польщі приїздить відома диригентка Марта Ключинська. Солісткою вечора виступить мецо-сопрано Лілія Нікітчук.

30 червня 20:00 неділя / З Франції з любовʼю

Остання подія маратону прокладе ще один символічний місток між Україною та Францією – у залі філармонії на один вечір запанують настрої Паризької опери, солістом якої був Василь Сліпак. Саме тут зійдуться шляхи французьких маестро – Моріса Равеля, Франсіса Пуленка, Жоржа Бізе, Гектора Берліоза. І це ще далеко не весь перелік композиторів, які прозвучать у виконанні гості маратону Серін де Лабом і львівських піаністів Оксани Рапіти й Мирослава Драгана.

За інформацією пресрелізу