Львівська опера започаткувала продаж онлайн квитків на імпрези української музики

34

На початку травня Львівська національна опера у співпраці з партнером «Kontramarka» презентували благодійний проєкт «Together with Ukraine» – серію онлайн концертів і вистав відомих творів українських композиторів, що транслюються наживо із залу театру

Цією серією львівським театром уперше в Україні започатковано продаж онлайн квитків: приєднатися до трансляції можуть глядачі у будь-якому куточку світу.

Виручені кошти будуть спрямовані на благодійні ініціативи, підтримку українського народу та культури у час війни, зокрема, на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, що потребує закупівлі реанімаційного обладнання. Завдяки цьому щомісяця можна буде рятувати сотні життів наших захисників і цивільних, які постраждали внаслідок війни.

Після першого онлайн концерту 6 травня – виконання Симфонії № 3 Бориса Лятошинського – було зібрано 148 170 грн. Понад 400 онлайн квитків придбали глядачі з України, Латвії, Великої Британії, Польщі, Італії, Литви та інших країн.

Львівська національна опера запросила до участі у перформансі акторів із Маріупольського драматичного театру, які тікали від жахіть війни, задля підтримки артистів і створення важливого світового меседжу щодо російської збройної агресії в Україні, зокрема, у Маріуполі.

Наступною подією, що транслюватиметься онлайн, стане виконання феєрії (фолкопери-балету) «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Євгена Станковича. Онлайн трансляція наживо зі сцени Львівської національної опери відбудеться 20 травня о 19:00 (18:00 за центральноєвропейським літнім часом).

Посилання на купівлю онлайн квитків: https://bit.ly/3wtI1Hu

Фолкопера-балет «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича втілює унікальний український обряд на свято Івана Купала, а також розгортає перед глядачем ключові історичні події боротьби українського народу. Ця вражаюча вистава поєднує сольне й хорове виконавство, сучасну хореографію, яскраве дійство з відеопроєкцією.

Виконавці – солісти Людмила Корсун і Михайло Малафій, хор, балет і оркестр Львівської національної опери. Диригуватиме запрошений Маестро, народний артист України Володимир Сіренко.

«Коли цвіте папороть» – знаковий твір в українській культурі, який пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір. Ще в середині 1970-х років Євген Станкович отримав пропозицію написати українську фолкоперу, яка мала прозвучати, зокрема, на гастрольних виступах в Гранд-опера у Парижі. Однак прем’єру було скасовано за вказівкою тодішніх очільників держави.

Довгоочікувана грандіозна прем’єра феєрії відбулася лише у 2017 році на сцені Львівської національної опери у режисурі Василя Вовкуна та під орудою Володимира Сіренка. Відтоді твір – не лише одна з візитівок Львівської опери. Він презентує українське оперне мистецтво на різних європейських театральних сайтах і стрімінговому телебаченні (Opera Vision, Dramox, MEGOGO).

Посилання на трейлер вистави: https://www.youtube.com/watch?v=7huR4g0rFYA&t=29s

Надалі в онлайн концертах «TOGETHER WITH UKRAINE» виконуватимуться хорові твори Дмитра Бортнянського (28 травня), а також камерно-інструментальна музика Бориса Лятошинського (2 червня).

Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти, Національної спілки театральних діячів України. Медіапартнер – FM «Галичина».

За інформацією пресрелізу