
17–21 травня у Національній філармонії України проходитиме Міжнародний музичний фестиваль Kyiv Spring Sound
Цей захід є наступником фестивалю «Київська весна», що його проводили у Національній філармонії з 2009 року (започаткований загалом у 1973-му!).
Оновлена назва наближає нас до міжнародного контексту. Він передбачає згуртування на одній сцені виконавців високого рівня, які під час війни наважилися приїхати в Україну. В рамках фестивалю відбудеться три концерти, в яких візьмуть участь закордонні гості. Західна класика поєднуватиметься з творами українських композиторів, щоб зіставити нашу та європейську традиції.
Гостем першого концерту 17 травня стане американський піаніст Кевін Кеннер. Після здобуття перемоги на Конкурсі імені Шопена у 1990 році піаніст уславився як інтерпретатор музики польського композитора. Свою майстерність він продемонструє у Першому фортепіанному концерті – творі 20-літнього Шопена, який вже в тому віці виявляв зрілу вдумливість, однак із молодечим сплеском почуттів.
На продовження концерту прозвучить Сюїта з музики Бориса Лятошинського до театральної постановки п’єси Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Повну партитуру музики до вистави було нещодавно віднайдено. У ній композитор майстерно поєднує два інтонаційних світи – старовинну бальну музику (тут Лятошинський використовує мелодії танців XVI століття) й сучасну експресивну мову для втілення найгостріших сцен із Шекспірової драми.
Важливою є передісторія появи цього концерту в програмі фестивалю й, зокрема, імені Кевіна Кеннера в його афіші… Коли в Україні вибухнула повномасштабна війна, Кевін Кеннер не залишився осторонь, а заявив про власну позицію і готовність підтримати Україну, взявши під опіку будь-яку родину, надавши їй житло у Кракові.
Тоді в окупованій Бучі розгорталася страшна трагедія. Виїзд під час короткого «зеленого коридору» з охопленого боями міста української письменниці та журналістки Юлії Бережко-Камінської став для неї з дітьми порятунком. Саме вони і знайшли прихисток у Кевіна та його дружини Катаржини. У підсумку під час перебування в Кракові Юлія написала низку творів, які в перекладах представлені у різних країнах світу, зібрала книжку документалістики(!) та антологію творів кількох письменників.
Кевін Кеннер заглибився у вивчення і популяризацію української музичної спадщини. А результатом їхньої співпраці стали два концерти, один із яких відбувся на підтримку України в Королівському замку столиці Польщі.
І ось 17 травня не тільки музикант, а і його дружина Катаржина, яка є скрипалькою, гратиме цей концерт у складі других скрипок Симфонічного оркестру НФУ. Юлія Бережко-Камінська зустрінеться з ними в Україні на сцені Колонного залу Національної філармонії у Києві. За диригентським пультом цього вечора стоятиме маестро Микола Дядюра.
19 травня нідерландський кларнетист Мішель Маран виконає Камерну симфонію № 5 «Потаємні поклики» для кларнета і струнних Євгена Станковича.
Окрім класичної музики, Маран цікавиться сучасною культурою та музикою: він мав нагоду співпрацювати з видатними Олівʼє Мессіаном і Карлгайнцем Штокгавзеном. Цього разу Мішель дослідить ще одну сторінку сучасної музики – камерну творчість українця Євгена Станковича.
Доповнять програму опуси іншого нашого майстра – Валентина Сильвестрова, а саме його пізні твори «Вісник-1996» для фортепіано та струнного оркестру й «Тиха музика». І на завершення – промениста, чиста Симфонія № 5 віденського романтика Франца Шуберта.
Цього вечора за диригентським пультом Київського камерного оркестру – маестро Наталія Пономарчук.
Зазначимо, що в переддень концерту, 18 травня у Музичному салоні НФУ відбудеться майстер-клас Мішеля Марана для українських кларнетистів.
Солістка завершального концерту фестивалю 21 травня – іспанська скрипалька Летісія Морено, котра дебютувала на київській філармонійній сцені у листопаді 2019 року.
Одна з найяскравіших музиканток свого покоління, лауреатка міжнародних конкурсів, володарка численних національних і міжнародних нагород, Летісія навчалася у відомого професора Захара Брона у Вищій музичній школі Королеви Софії у Мадриді та Вищій школі музики Кельна. Брала уроки в Максима Венгерова у Вищій музичній школі Саарбрюкена, закінчила Гілдголльську школу музики і драми (клас Д. Такено). Також брала уроки у Мстислава Ростроповича. Грає на унікальній скрипці 1762 року, створеній учнем Страдіварі, італійцем Ніколо Гальяно.
У її виконанні прозвучить «Іспанська симфонія» француза Едуара Лало. Оточуватимуть опус потужні твори для оркестру та хору. Спочатку пролунає напружена Симфонічна драма № 8 нашого сучасника Віктора Степурка, а завершать концерт світлі й урочисті композиції на духовну тематику француза Франсіса Пуленка та українця Дмитра Бортнянського.
За диригентським пультом Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України – маестро Володимир Сіренко.
20 травня у філармонії відбудеться відкрита репетиція (13:00) Національного симфонічного оркестру України за участю Летісії Морено.
За інформацією пресрелізу
На головному фото: Кевін Кеннер із дружиною та родина Юлії Бережко-Камінської